W poniedziałek WIG20 zyskał 1,3 proc., a przewaga kupujących utrzymuje się również na początku dzisiejszego handlu. Indeks największych spółek rośnie o 0,65 proc., do 2267 pkt. Najmocniej drożeje CD Projekt, którego notowania rosną o 3,7 proc. do 193,7 zł.

Krótko po starcie handlu tylko jedna spółka z blue chips jest na minusie. Walory KGHM tanieją o 1,5 proc.

Małe i średnie spółki utrzymują się nad kreską, ale przewaga byków jest minimalna. mWIG40 oraz sWIG80 rosną po 0,1 proc.

Również na Wall Street inwestorzy byli w dobrych nastrojach i wywindowali indeksy na nowe szczyty. Zarówno S&P 500 jak i Nasdaq zamknęły się na rekordowych poziomach. S&P zyskał zaledwie 0,2 proc., jednak należy to uznać za dobry wynik, biorąc pod uwagę, że przez większość sesji był na minusie. Nasdaq wzrósł o 0,7 proc.

Wśród kluczowych wydarzeń dzisiejszego dnia jest czerwcowe posiedzenie FOMC. Dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej rozpoczynające się we wtorek będzie bacznie obserwowane przez inwestorów, mimo że specjaliści nie oczekują, że bank centralny podejmie jakiekolwiek działania. Jednak komentarze na temat stóp procentowych, inflacji i gospodarki mogą wywołać wahania na rynku.

Paul Tudor Jones, miliarder zarządzający funduszem hedgingowym, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że to spotkanie Fed może być najważniejszym w karierze prezesa Jerome Powella.

Na azjatyckich rynkach indeksy zachowywały się mieszanie. Pod koniec sesji chiński Shanghai Composite spadał o 0,8 proc., a hongkoński Hang Seng tracił 0,7 proc. Z kolei japoński Nikkei zyskał blisko 1 proc.

Bitcoin drożeje dziś o ponad 1 proc. i jego cena utrzymuje się powyżej 40 tys. USD. Przypomnijmy, że wczoraj kryptowaluta zyskała ponad 8 proc. W niedzielę Elon Musk zadeklarował, że Tesla wznowi transakcje przy wykorzystaniu bitcoina, jeśli jego wydobycie stanie się bardziej ekologiczne.