– Najbardziej obszerny będzie temat nadchodzących regulacji – zapowiada Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, który niedawno, na łamach „Parkietu” przedstawił plan XI Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG. „Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia, które zaplanowano na 10–11 maja br. w Jachrance.

Pierwsza część spotkania, które dla szefów HR spółek giełdowych będzie również okazją do wymiany doświadczeń, skoncentruje się na kwestiach prawnych związanych m.in. z implementacją dyrektywy work-life balance oraz dyrektywy dotyczącej przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy (tzw. Equal Pay Directive), która jest już na końcowym etapie prac legislacyjnych.

Uczestnicy kongresu poznają także zasady ujawnień kwestii pracowniczych, które wynikają z dyrektywy CSRD oraz standardów ESRS (trzeba je będzie uwzględnić już w raportach niefinansowych za 2024 r.). Podczas spotkania w Jachrance będzie też okazja do dyskusji z ekspertami o największych wyzwaniach spółek w związku z wdrożeniem pracy zdalnej w kodeksie pracy, a także do poznania zasad korzystania z employer of record, czyli pracodawcy formalnego.

W tym roku dużo uwagi organizatorzy poświęcą też kwestiom związanym z pozyskiwaniem i motywowaniem pracowników – w tym wyzwaniom wynikającym ze zmiany pokoleniowej, reskillingiem i upskillingiem oraz z pułapkami wynagradzania. Pierwszy dzień kongresu zakończą warsztaty integracyjne, a w drugim dniu zaplanowano serię praktycznych warsztatów dotyczących m.in. gender pay gap czy work-life balance. Kongres zamknie dyskusja panelowa pt. „Nadchodzące wyzwania HR”, podczas której omówione zostaną standardy raportowania ESRS dotyczące pracowników i nowe podejście do relacji z pracownikiem oraz zastosowanie robotyzacji w HR.

Więcej https://seg.org.pl/