Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 16.05.2016 17:25 Publikacja: 16.05.2016 17:25
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski KS Krzysztof Skłodowski
WIG20 rozpoczął poniedziałkową sesję 15-pkt luką wzrostową. Po godzinie handlu indeks rósł o 1,5 proc. do 1846 pkt. Rynek optymistycznie przyjął decyzję agencji Moody's, która wbrew oczekiwaniom pozostawiła rating Polski na poziomie A2 i jedynie obniżyła jego perspektywę ze stabilnej do negatywnej. Analitycy ostrzegają jednak, że poniedziałkowa reakcja polskiego rynku akcji może mieć charakter przejściowy. - Choć brak obniżki ratingu to oczywiście pozytywna informacja, to jednak niepokoić powinno obniżenie perspektywy. Oznacza to bowiem, że cięcia ratingu możemy doczekać się przy okazji kolejnego przeglądu, czyli we wrześniu tego roku. Zwłaszcza, że spośród trzech głównych agencji (obok S&P i Fitch), Moody's wciąż utrzymuje najwyższą ocenę naszej gospodarki. Tym samym widmo obniżki ratingu nie zostało zażegnane, a jedynie odłożone w czasie – komentował Szymon Zajkowski, analityk DM mBanku.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
We wtorek po południu wycena dolara spadła poniżej 3,60 zł. Bardziej jest to jednak efekt słabego dolara niż sil...
Po słabszej końcówce minionego tygodnia optymizm ponownie zawitał na warszawski parkiet, co przełożyło się na wz...
Po ataku Rosji na Ukrainę sankcje i presja międzynarodowa mocno uderzyły w gospodarkę agresora. Na Bliskim Wscho...
W środę po naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony inwestorzy mniej łaskawie spoglądaj...
W ostatnich tygodniach preferencje inwestorów zaczęły się zmieniać i do głosu coraz częściej dochodzą mniejsze s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas