Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.07.2025 05:15 Publikacja: 14.06.2022 10:17
Foto: Bloomberg
Giełda w Moskwie poinformowała, że od dnia 14 czerwca wstrzymuje obrót frankiem szwajcarskim. Decyzja dotyczy par walutowych frank szwajcarski-rubel rosyjski i dolar-frank szwajcarski w trybie wymiany i pozagiełdowym.
W komunikacie władze giełdy tłumaczyły decyzję „trudnościami w rozliczeniach we frankach szwajcarskich” ze względu na szwajcarskie sankcje. „Wypełnianie zobowiązań wynikających z zawartych wcześniej transakcji trwa w normalnym trybie. Jednocześnie możliwe jest wydłużenie warunków kredytowania franków szwajcarskich na kontach klientów” – głosi komunikat.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W najbliższych tygodniach z warszawskiego parkietu zniknie kilka spółek. Najwięcej emocji budzą przypadki Rafako...
Indeks giełdy moskiewskiej gwałtownie podskoczył w górę po oświadczeniu prezydenta USA na temat Rosji. Zamiast „...
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas