Optymistyczne nastroje pozostały w Warszawie

Pół godziny po rozpoczęciu poniedziałkowych notowań WIG20 znajdował się 0,6 proc. na plusie.

Publikacja: 08.02.2021 09:58

Optymistyczne nastroje pozostały w Warszawie

Foto: Bloomberg

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu więcej do powiedzenia mają kupujący. W efekcie kolor zielony zdecydowanie przeważa na giełdach Starego Kontynentu. Dotyczy to zarówno zachodnioeuropejskich parkietów, jak i rynków z naszego regionu.

W Warszawie kupujący są najbardziej aktywni w segmencie największych spółek z indeksu WIG20, z których prawie wszystkie notowane są na plusie. Motorem wzrostów indeksów są mocno drożejące walory koncernów wydobywczych: JSW i KGHM, wspierane przez rosnące ceny surowców. Na celowniku kupujących znalazły się również spółki paliwowe i największe banki, kontynuujące piątkowe odbicie.

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Giełda
Bycze akcenty na koniec tygodnia na GPW. Diagnostyka dała zarobić inwestorom
Giełda
Diagnostyka debiutuje na giełdzie. Czy inwestorzy zarobią?
Giełda
Byki znów ruszyły do ataku. WIG20 mocno w górę, KGHM i banki w grze
Giełda
Indeksy podnoszą się bez przekonania
Giełda
Simple, Sygnity, a teraz przyszedł czas na Asseco. Jakie plany ma grupa TSS?