Przez większą część pierwszej połowy wtorkowej sesji WIG20 świecił na zielono. Po godz. 12 byki opadły jednak z sił, w konsekwencji czego pod koniec dnia widoczną przewagę miała strona podażowa. Ostatecznie WIG20 stracił we wtorek 0,8 proc. Wyprzedaży towarzyszyła spora aktywność inwestorów. Obroty WIG przekroczyły 1 mld zł, z czego 785 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Najlepiej prezentowały się małe spółki. sWIG80 zyskał 0,1 proc.

Po wczorajszej spadkowej sesji WIG20 oddalił się nieco od ubiegłorocznych szczytów. Korekta ostatnich wzrostów nie powinna dziwić. Najważniejsze wsparcie znajduje się na poziomie 2430 pkt. Na początku handlu więcej do powiedzenia mają sprzedający. WIG20 traci 0,2 proc.

Rada Polityki Pieniężnej zakończy dziś pierwsze w 2018 r. posiedzenie. Większość ekonomistów spodziewa się, że stopy zostaną na niezmienionym poziomie.

Rano na rynku walutowym złoty nieznacznie umacnia się względem głównych walut. Euro kosztuje 4,18 zł, zaś dolar wyceniany jest na 3,5 zł.