Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych firm WIG20 wahał się wokół kreski. Do zakupów nie zachęca brak zdecydowania wśród inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów z końca minionego tygodnia, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach. Pozytywnie wyróżniają się parkiety z naszego regionu, gdzie zwyżkom przewodzi Moskwa. Na pozostałych nastroje są bardziej stonowane.

W Warszawie największe spółki z indeksu WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Na ich celowniku znalazły się walory JSW i Mercatora., co przekłada się na ich całkiem okazałe wzrosty. Popyt pojawił się na papierach i największych banków i PZU. Przeciwwagą są dla nich mocno przecenione akcje Allegro i CD Projektu. Chętnie pozbywano się tez walorów PKN Orlen i PGE.

Większym zainteresowaniem kupujących cieszą się spółki notowane na szerokim rynku akcji, gdzie o poranku w wyraźna przewagę miały drożejące walory.