Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,2 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Lekko zyskuje również WIG, co wystarczyło, by ustanowić nowy historyczny rekord , osiągając poziom nieco powyżej 68,5 tys. pkt.

Do większych zakupów nie zachęca brak niezdecydowania inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów z końca piątkowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają kupujący, stąd przewaga koloru zielonego na indeksach.

Poniedziałkowe zwyżki indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim drożejącym walorom banków, które kontynuują pozytywny trend z minionego tygodnia. Po ubiegłotygodniowej korekcie do łask inwestorów wróciły papiery Allegro i Mercatora, choć skala odbicia ich kursów jest dość ograniczona. Na celowniku kupujących znalazły się też akcje Lotosu i JSW. Na drugim biegunie, wśród przecenionych papierów, można znaleźć walory PKN Orlen i CD Projektu. Chętnie pozbywano się też akcji Dino i LPP.

Pozytywne nastroje zdominowały handel w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek w zdecydowanej przewadze były drożejące walory.