WIG20 znajduje się na poziomie 2241 pkt., co oznacza nieznaczny spadek o 0,04 proc. Najgorzej radzą sobie walory PGE, które tanieją o 1,1 proc. Z kolei na szczycie tabeli jest KGHM ze wzrostem o 1,6 proc.

Indeksy małych i średnich spółek rosną po 0,2 proc.

Przed sesją inwestorzy poznali wyniki Banku Millenium za II kwartał 2021 r. W tym okresie pożyczkodawca odnotował 200,3 mln zł straty netto podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 53,6 mln zł. Notowania Banku Millenium spadają o 0,2 proc. Z kolei wstępne wyniki podał Budimex. W I półroczu grupa wypracowała 728,95 mln zł zysku netto w porównaniu z 114,5 mln zł przed rokiem. Akcje Budimeksu drożeją o 3,3 proc.

Początek tygodnia na azjatyckich giełdach nie był udany. Większość głównych indeksów została mocno przeceniona. Kolejny raz pod presją znalazły się akcje chińskich spółek z branży technologicznej i edukacyjnej, z powodu zaostrzonej regulacji ze strony Pekinu. Państwowa Administracja Regulacji Rynku w sobotę nakazała Tencentowi zrzec się wyłącznych umów dotyczących praw autorskich do muzyki i nałożyła grzywnę na firmę za zachowanie antykonkurencyjne. Chodzi o przejętą w 2016 r. spółkę China Music, dzięki której Tencent posiada obecnie ponad 80 proc. wyłącznych praw licencyjnych na muzykę w Chinach. Akcje prywatnych firm edukacyjnych notowanych w Hongkongu również taniały, ponieważ chińskie władze zaostrzyły ograniczenia dla tego sektora. Ponadto spotkanie przedstawicieli Chin i Stanów Zjednoczonych rozpoczęło się od szorstkich komentarzy, co jeszcze bardziej dobiło indeksy.

W efekcie hongkoński Hang Seng spadał pod koniec sesji o 3,6 proc., a chiński Shanghai Composite tracił 2,5 proc. Nad kreską zdołał się jednak utrzymać japoński Nikkei, który wzrósł o 1 proc.