Reklama

W korzystaniu z leasingu wskoczyliśmy do ścisłej czołówki Europy

Według Leaseeurope, federacji reprezentującej europejską branżę leasingową, polskie firmy leasingowe wypracowały w pierwszej połowie 2015 roku szósty wynik w Europie.

Aktualizacja: 01.12.2015 15:48 Publikacja: 01.12.2015 13:40

W korzystaniu z leasingu wskoczyliśmy do ścisłej czołówki Europy

Foto: Bloomberg

Przed nami znalazły się tylko firmy leasingowe z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch oraz Szwecji. Cały europejski rynek wart był w pierwszych sześciu miesiącach obecnego roku 140,4 miliarda euro. To o 9,2 proc. więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Polska branża leasingowa wypracowała tymczasem dynamikę na poziomie 13,2 proc., co przyniosło 5,7 miliarda euro wartości transakcji.

Według Związku Polskiego Leasingu (ZLP), awans polskiej branży leasingowej do grupy sześciu największych rynków w Europie świadczy o jej rosnącym znaczeniu w polskiej gospodarce. Firmy leasingowe od lat wspierają inwestycje polskich przedsiębiorców, w szczególności małych i średnich firm, zapewniając im dostęp do finansowania zewnętrznego.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Finanse
Ukraina znów bez porozumienia z wierzycielami. Restrukturyzacja w zawieszeniu
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Finanse
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Finanse
BLIK o atakach hakerów. „Bezpieczeństwo użytkowników nie było zagrożone”
Finanse
Duża awaria Blika, nie działają płatności. Operator: Obserwujemy zewnętrzny atak
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Finanse
Silny jak polski konsument. Leasing liczy na inwestycje
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama