Szefowa rządu zapowiedziała, że PiS wywiąże się z obietnic wyborczych. – Są aktualne i wszystkie zostaną spełnione – powiedziała premier w czwartek w programie I Polskiego Radia. Zastrzegła jednak: – Jesteśmy realistami, jesteśmy też ludźmi, którzy muszą rozsądnie patrzeć na sytuację gospodarczą i finansów publicznych. Wszystkiego naraz nie zrobimy. Przed nami cała kadencja.
Beata Szydło zapewniła, że dojdzie do podwyżki kwoty wolnej od podatku, jednak zostanie ona rozłożona w czasie. Najpierw kwota zostanie podwyższona dla osób o najniższych zarobkach. – Najpierw chcemy odbudować stronę dochodową budżetu. Rząd ze względu na sytuację finansów publicznych zaproponuje podwyżkę w kilku etapach. Najpierw tym, którzy mają najniższe dochody – powiedziała Beata Szydło.