Reklama

Mimo kryzysów bogactwo na świecie przyrasta

Wartość aktywów zgromadzonych w prywatnych rękach w ostatnim roku mimo zawirowań w gospodarce wzrosła 10,6 proc. do 530 bln dolarów.

Publikacja: 13.06.2022 12:33

Mimo kryzysów bogactwo na świecie przyrasta

Foto: Adobe Stock

Z raportu firmy Boston Consulting Group wynika, że to najwyższa roczna stopa wzrostu wartości światowego bogactwa od ponad dekady, czyli różnych aktywów zgromadzonych w prywatnych rękach. Co więcej mimo wojny w Ukrainie firma spodziewa się w ciągu najbliższych pięciu lat prawdopodobnie wartość takich aktywów wzrośnie o ok. 80 bln dol.

W efekcie Hongkong prawdopodobnie wyprzedzi Szwajcarię w 2023 r. jako miejsce dla zarządzających największą ilością prywatnego bogactwa, kończąc tym samym ponad 200 lat szwajcarskiej dominacji.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Finanse
140 mld euro dla Ukrainy. Rosyjskie pieniądze nie poleżą spokojnie
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Finanse
Zbliża się decyzja o upadłości Cinkciarza. Spółka chciała mieć proces w USA
Finanse
Złoto już po 4000 dolarów za uncję
Finanse
Świat finansów musi odpowiedzieć na globalne wyzwania
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama