MacKenzie Scott, miliarderka o majątku wartym około 53 miliardy dolarów, znana pisarka oraz współtwórczyni Amazona, wyszła ponownie za mąż. Dwa lata po rozwodzie z Jeffem Bezosem, właścicielem Amazona, wzięła ślub z Danem Jewettem, szkolnym nauczycielem uczącym w szkole, do której chodzą dzieci MacKenzie Scott i Jeffa Bezosa. Informacja o ślubie miliarderki została ujawniona przez stronę Giving Pledge. Z okazji ślubu gratulacje złożył miliarderce były mąż Jeff Bezos.

O zmianie stanu cywilnego pisarki informuje strona autorki w serwisie Amazon. Jej książki były wydane pod nazwiskiem MacKenzie Bezos, więc informacja wygląda następująco – „O MacKenzie Bezos: MacKenzie Scott jest autorką dwóch powieści i laureatką American Book Award. Mieszka w Seattle z czwórką dzieci i jej mężem Danem”.

Czytaj także: Najbogatsza kobieta świata rozdała prawie 6 mld dolarów

MacKenzie Scott została oficjalnie miliarderką po rozwodzie wskutek zgodnego podziału majątku, jaki przeprowadzono między nią a jej byłym mężem Jeffem Bezosem. Od tego czasu przekazała już ponad 4 mld dolarów na rzecz organizacji charytatywnych kierowanych przez kobiety, banków żywności i szkół dla czarnej mniejszości. Oznacza to, że miliarderka konsekwentnie dotrzymuje słowa, że przekaże większość swojego bogactwa na rzecz potrzebujących. Dan Jewett, świeżo upieczony małżonek, również zapowiedział, że dołączy do Giving Pledge i będzie rozdawał swój majątek (a raczej majątek, który ma wspólny z żoną).

- Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jestem żonaty z jedną z najbardziej hojnych i życzliwych osób, jakie znam i dołączam do niej w zobowiązaniu do przekazania olbrzymiego bogactwa na rzecz potrzebujących – stwierdził Jewett w cytowanym przez BBC liście opublikowanym w ramach Giving Pledge.