Pieniądze zbierane są poprzez portal crowdfundingowy. Na wpłaty jest jeszcze czas do godziny 18.00 w piątek 8 sierpnia. Jak podkreślają organizatorzy projektu, zgodnie z zasadami funkcjonowania crowdfundingu, aby dostać pieniądze, trzeba zebrać całą kwotę, czyli 15 tys. zł. Do poniedziałkowego popołudnia 4 sierpnia zebrano już około 12 tys.

Czytaj także

:

Zbiórka pieniędzy na „Grodno 1939"

Przypomnijmy: półgodzinny film dokumentalny opowiadać ma o mało znanej w Polsce, trzydniowej obronie Grodna. Od 20 do 22 września 1939 r. z sowieckimi czołgami walczyli żołnierze, także z Korpusu Ochrony Pogranicza, policjanci i młodzież, w tym – harcerze. Zniszczyli ponad dwadzieścia pojazdów wroga.

Czytaj także:

Powstaje film o obronie Grodna

Czytaj także:

Grodno 1939 coraz bliżej

W filmie wypowiadać się będą historycy; już nagrane zostały rozmowy z działaczem Związku Polaków na Białorusi z Grodna Józefem Porzeckim i z redaktorem białoruskiego portalu „Istoriczeskaja prawda" („Prawda Historyczna") Iharem Melnikauem. W drugiej połowie sierpnia planowane są zdjęcia z udziałem grup rekonstrukcyjnych.

Czytaj także:

Grodno 1939 – początek zdjęć

- To dla nas ważny film, bo pokaże prawdziwą historię miasta i jego mieszkańców – mówił w Grodnie podczas niedawnego spotkania z producentami filmu prezes Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Jaśkiewicz. To ZPB był inicjatorem powstania filmu; bezpośrednim organizatorem jest warszawska Fundacja Joachima Lelewela. Premiera planowana jest na 17 września, w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.