#1 DZIEŃ – Zaczynamy filmową ucztę!

Dzień pierwszy 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA dobiegł końca! Słońce w Krakowie przywitało wszystkich miłośników dobrego kina i obiecało, że pogoda pozostanie z nami przez kolejne dni świętowania.

Publikacja: 26.04.2024 08:00

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Mastercard OFF CAMERA

O godz. 11.00 rozpoczęła się Konferencja Prasowa, czyli oficjalne otwarcie Festiwalu!

O tej samej godzinie miał miejsce wykład Aleksandry Zaborowskiej na auli Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w ramach Masterclass „Lepsze portrety w 8 krokach”, podczas którego uczestnicy mieli okazję posłuchać cennych porad na temat fotografii portretowej.

O godzinie 16.00 rozpoczęły się niezapomniane spotkania OFF Na Maksa w Miasteczku Filmowym w nowej lokalizacji – pod Galerią Krakowską, które poprowadził Maks Behr. Jego wyjątkowymi gośćmi byli Dobromir Dymecki i Maciej Musiałowski. W tej samej lokalizacji o godz. 19.00 miał miejsce pierwszy seans plenerowy, na którym pokazano film „Chora na siebie”. O 20.30 na Placu Szczepańskim można było obejrzeć „Chłopca z niebios”.

O tym, że był to wyjątkowy dzień świadczy fakt, że 20.00 pod Kinem Kijów zabłysły reflektory i rozwinięto czerwony dywan, na którym pojawili się sławni goście z Polski, Europy i świata. W ten sposób rozpoczęto Galę Otwarcia Festiwalu. Natomiast po uroczystym bankiecie w Klubie Poczta Główna można było już mniej oficjalnie świętować początek Festiwalu Mastercard OFF CAMERA w rytmie muzyki z lat 90s i 2000!

A co nas czeka 27 kwietnia?

12:00 rozmowę z Katarzyną Gałązką i Heleną Englert poprowadzi Maks Behr w ramach cyklu OFF NA MAKSA w Miasteczku Filmowym przy Galerii Krakowskiej

13:00 projekcja filmu „Błazny” w reżyserii Gabrieli Muskały: Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że film dyplomowy z ich udziałem nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość robi na nich duże wrażenie, w efekcie czego każdy chce się znaleźć w obsadzie.

Recenzję naszej redakcji możecie przeczytać tutaj: https://www.offcamera.pl/matko-w-lesie-sa-maliny-niechaj-ida-w-las-dziewczyny-recenzja-blaznow/

14:00 panel dyskusyjny Storytellers: Młoda Polska. Gośćmi Dawida Muszyńskiego będą: Helena Englert, Katarzyna Gałązka, Mateusz Dymidziuk, Kamil Piotrowski.

Miejsce: Miasteczko Festiwalowe przy Galerii Krakowskiej

15:00 panel dyskusyjny Storytellers: Nowe sitcomy. Gośćmi Marcina Radomskiego będą: Kuba Rużyłło, Łukasz Sychowicz, Mateusz Zimnowodzki, Dorota Kośmicka.

17:30 projekcja filmu „Znachor” w reżyserii Michała Gazdy, który bierze udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Najnowsza adaptacja powieści autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 roku. Recenzję naszej redakcji możecie przeczytać tutaj: https://www.offcamera.pl/odyseusz-recenzja-znachora/

17:00 Dla miłośników seriali w ramach sekcji Storytellers kultowe odcinki „The Office PL S03: E01,09,11”

18:00 projekcja filmu otwarcia „Treasure” w reżyserii Julii von Heinz - widzowie Mastecard OFF CAMERA będą go mogli obejrzeć jako pierwsi na świecie!

19:00 pokaz specjalny filmu „Pułapka” ze specjalnym udziałem Patricka Wilsona! Przed pokazem odbierze on nagrodę „Pod Prąd”, przyznawaną od 2010 roku osobistościom szczególnie zasłużonym dla niezależnego kina.

19:00 w ramach sekcji Storytellers premierowa projekcja pierwszego odcinka „Prostej sprawy” w reżyserii - przygotowana z rozmachem ekranizacja „Prostej sprawy” Wojciecha Chmielarza opowiada o wędrówce bezimiennego bohatera, który przybywa do rodzinnego miasteczka w Karkonoszach by spłacić zaciągnięty dług.

21:00 projekcja filmu „Grzyby” w reżyserii Pawła Borowskiego, który bierze udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Filmowa koncepcja spaceru po lesie, która kryje niezwykłą tajemnicę i jest pretekstem do opowiedzenia innej historii. Recenzję naszej redakcji możecie przeczytać tutaj: https://www.offcamera.pl/historia-ktora-mogla-ale-nie-musiala-sie-wydarzyc-recenzja-filmu-grzyby/

22:00 a już wieczorem Techno Rączka Talents x Mastercard OFF CAMERA! Wraz z Klubem Spotkań Poczta Główna zaprezentujemy Wam nowe talenty Krakowskiej Sceny Elektronicznej.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Mastercard OFF CAMERA

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Mastercard OFF CAMERA

O godz. 11.00 rozpoczęła się Konferencja Prasowa, czyli oficjalne otwarcie Festiwalu!

Pozostało 97% artykułu
Film
„Znachor” drugi w Netflixie po niemieckim „Ukochanym dziecku”
Film
Dokument o ludziach, którzy odbudowali spaloną synagogę i przeszli na judaizm
Film
Cannes 2024. Jury uciekło od rzeczywistości
Film
Na potrzeby filmu przeprowadził słynny eksperyment. Nie żyje Morgan Spurlock
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Film
Rekomendacje filmowe: Wspaniały Hirokazu Kore-eda i przebojowy George Miller – czyli co kto lubi
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał