Reklama

CAMERIMAGE na gali rozdania Oscarów

Na prestiżowej gali rozdania Oscarów, która każdego roku gromadzi czołówkę światowego kina, tym razem pojawią się także reprezentanci Festiwalu EnergaCAMERIMAGE i Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE.
CAMERIMAGE na gali rozdania Oscarów

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Marek Żydowicz i Kazimierz Suwała otrzymali zaproszenie do Los Angeles od samego Billa Kramera szefa Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej najważniejsze branżowe wyróżnienia.

Reprezentacja toruńskiego festiwalu oraz ECFC na Gali Oscarów stanowi potwierdzenie międzynarodowego uznania i rosnącej renomy obu marek w globalnym przemyśle filmowym. Wizyta Billa Kramera w Toruniu podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE zaowocowała już zapowiedzią bliskiej współpracy między Amerykańską Akademią a ECFC, w ramach której do Torunia trafiać mają między innymi wystawy poświęcone sztuce audiowizualnej prezentowane na co dzień w Los Angeles w funkcjonującym od 2021 roku Muzeum Akademii Filmowej. Pobyt Dyrektora Festiwalu EnergaCAMERIMAGE i Dyrektora ECFC w Los Angeles będzie okazją do dalszych rozmów na temat przyszłej kooperacji

Rozwijanie międzynarodowej współpracy w zakresie sztuki filmowej ma być jednym z najważniejszych zadań ECFC. Centrum, które powstanie na toruńskich Jordankach do 2028 roku ma stać się jednym z kluczowych impulsów dla dalszego rozwoju kultury nie tylko w Toruniu ale także w całym województwie kujawsko-pomorskim. Marek Żydowicz i Kazimierz Suwała za oceanem będą mieli doskonałą okazję do nawiązania nowych branżowych kontaktów, które w przyszłości pozwolić mają na sprowadzanie do Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE niepowtarzalnych wydarzeń, wybitnych gości i międzynarodowych inwestorów.

Uczestnictwo Marka Żydowicza i Kazimierza Suwały w tegorocznej Gali Oscarów to kolejny rozdział w historii współpracy między Amerykańską Akademią i CAMERIMAGE. Po raz pierwszy brali oni bowiem udział w tym wydarzeniu w 2018 roku. Jakie będą efekty tegorocznego wyjazdu do Los Angeles przekonamy się już niedługo. Nie ulega wątpliwości, że pozwoli on dopisać kolejne emocjonujące rozdziały w historii ECFC, EnergaCAMERIMAGE i toruńskiej kultury.

Reklama
Reklama

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Film
Oscary rozdane. Do kogo trafiły najważniejsze statuetki?
Materiał Promocyjny
Jak zostać franczyzobiorcą McDonald’s?
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
Film
Maciek Szczerbowski, emigrant doby stanu wojennego, zdobył Oscara
Film
Dwa Oscary i kontynuacja na Netfliksie. Wielki sukces koreańskiej animacji
Film
„Pan Nikt kontra Putin”: narastająca propaganda reżimu obejmuje nawet dzieci
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama