CAMERIMAGE na gali rozdania Oscarów

Na prestiżowej gali rozdania Oscarów, która każdego roku gromadzi czołówkę światowego kina, tym razem pojawią się także reprezentanci Festiwalu EnergaCAMERIMAGE i Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE.

Publikacja: 14.03.2024 20:00

CAMERIMAGE na gali rozdania Oscarów

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Marek Żydowicz i Kazimierz Suwała otrzymali zaproszenie do Los Angeles od samego Billa Kramera szefa Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej najważniejsze branżowe wyróżnienia.

Reprezentacja toruńskiego festiwalu oraz ECFC na Gali Oscarów stanowi potwierdzenie międzynarodowego uznania i rosnącej renomy obu marek w globalnym przemyśle filmowym. Wizyta Billa Kramera w Toruniu podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE zaowocowała już zapowiedzią bliskiej współpracy między Amerykańską Akademią a ECFC, w ramach której do Torunia trafiać mają między innymi wystawy poświęcone sztuce audiowizualnej prezentowane na co dzień w Los Angeles w funkcjonującym od 2021 roku Muzeum Akademii Filmowej. Pobyt Dyrektora Festiwalu EnergaCAMERIMAGE i Dyrektora ECFC w Los Angeles będzie okazją do dalszych rozmów na temat przyszłej kooperacji

Rozwijanie międzynarodowej współpracy w zakresie sztuki filmowej ma być jednym z najważniejszych zadań ECFC. Centrum, które powstanie na toruńskich Jordankach do 2028 roku ma stać się jednym z kluczowych impulsów dla dalszego rozwoju kultury nie tylko w Toruniu ale także w całym województwie kujawsko-pomorskim. Marek Żydowicz i Kazimierz Suwała za oceanem będą mieli doskonałą okazję do nawiązania nowych branżowych kontaktów, które w przyszłości pozwolić mają na sprowadzanie do Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE niepowtarzalnych wydarzeń, wybitnych gości i międzynarodowych inwestorów.

Uczestnictwo Marka Żydowicza i Kazimierza Suwały w tegorocznej Gali Oscarów to kolejny rozdział w historii współpracy między Amerykańską Akademią i CAMERIMAGE. Po raz pierwszy brali oni bowiem udział w tym wydarzeniu w 2018 roku. Jakie będą efekty tegorocznego wyjazdu do Los Angeles przekonamy się już niedługo. Nie ulega wątpliwości, że pozwoli on dopisać kolejne emocjonujące rozdziały w historii ECFC, EnergaCAMERIMAGE i toruńskiej kultury.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Film
Zmarła Eleanor Coppola, reżyserka i żona reżysera
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Film
Te filmy ubiegają się o 100 000 zł w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2024
Film
Rekomendacje filmowe na weekend. W poszukiwaniu wartości: Ameryka, Europa, Azja
Film
Premiera nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta 1 czerwca w Krakowie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Film
Filmy mistrzów w Cannes. Za dwoma tytułami stoją nasi rodzimi twórcy