W trakcie imprezy można się także spotkać się z czołowymi wspinaczami z Polski czy też przedstawicielami innych górskich dyscyplin sportowych - zapewniają organizatorzy. Będzie także dwóch gości z zagranicy. W sobotę będzie można porozmawiać z Peterem Chrzanowskim z Kanady, w latach 70. i 80. jednym z czołowych narciarzy ekstremalnych na kontynencie amerykańskim, a obecnie paralotniarzem, a także z Włochem Gilberto Merlante, specjalistą od wspinaczki w lodzie. Z kolei w niedzielę Dorota Rasińska-Samoćko odpowie na pytanie, jak zdobyć dziewięć ośmiotysięczników w ciągu jednego roku, z czego cztery w miesiąc.

Wśród prezentowanych filmów organizatorzy szczególną uwagę zwracają brytyjski cykl z serii wspinaczkowej „Brit Rock”, który na naszej imprezie będzie miał polską premierę. W niedzielę będzie można zobaczyć obraz Bartłomieja E. Nowaka „Broad Peak bez Szerpów i bez tlenu”, a miłośnikom tatrzańskiej przyrody polecany jest „Kohut”, koncentrujący się na obserwacji ginącego gatunku - cietrzewia.

O najwyższych szczytach, i to nie tylko w seansie dosłownym, będzie traktowało  sobotnie spotkanie z twórcami powstającego filmu o Wandzie Rutkiewicz „Wanda. Z góry widać lepiej, Opowieść o kobiecie niezwykłej” - uzupełnione jego fragmentami. „Choć zaginęła w Himalajach wiele lat temu, to wciąż budzi emocje. Jest wzorem dla wielu. Niektórzy mówią o Niej, że była prekursorem feminizmu w Polsce, bo forsowała pogląd, że kobiety mogą wspinać się w górach na równych prawach z mężczyznami” - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

W spotkaniu wezmą udział m. in. producent filmu Edyta Łysiak, pomysłodawczyni filmu Malwina Kiepiel czy Jan Szostak - kierowca rajdowy, przyjaciel Wandy Rutkiewicz.

Przegląd odbywa się w warszawskim Kinie Wisła na Placu Wilsona.