Boseman, znany z główne roli w "Czarnej Panterze", otrzymał pośmiertnie statuetkę za rolę ambitnego muzyka w filmie o środowisku jazzowym lat 20-tych XX wieku.

Statuetkę, w imieniu zmarłego męża, odebrała wdowa po nim, Simone Ledward Boseman.

- On powiedziałby coś pięknego - stwierdziła. - Coś inspirującego. Coś co wzmocniłoby ten cichy głos w każdym z nas, który mówi nam, że możemy (coś osiągnąć - red.). Który mówi nam, żebyśmy nie przestawali się starać... - dodała.

"Ma Rainey's Black Bottom" to ostatni film, w którym wystąpił Boseman. Za życia aktor nigdy nie doczekał się nominacji do Oscara, ani do Złotego Globu. 

Aktor zmarł w sierpniu 2020 roku.

Statuetkę dla najlepszego filmu komediowego lub musicalu otrzymał film ""Borat
Subsequent Moviefilm", sequel filmu o przygodach Borata, dziennikarza z Kazachstanu (w tej roli Sacha Baron Cohen), który tym razem udaje się do USA z prezentem dla wiceprezydenta tego kraju, Mike'a Pence'a.

Najlepszym filmem dramatycznym został "Nomadland" z Frances McDormand w roli głównej. Reżyserka tego filmu, Chloé Zhao, otrzymała statuetkę dla najlepszego reżysera.

Statuetkę dla najlepszego serialu telewizyjnego otrzymał dostępny na Netfliksie serial "The Crown", opowiadający o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Złoty Glob dla najlepszego miniserialu otrzymał "Gambit królowej".

Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Andra Day za rolę w filmie "The United States vs. Billie Holiday". Sacha Baron Cohen otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w komedii lub musicalu a Rosamund Pike - za najlepszą rolę kobiecą w komedii lub musicalu (za film "I care a lot").

Statuetkę otrzymała też Jodi Foster, za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w filmie "The Mauritanian" oraz Daniel Kaluuya, za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Judas and the Black Messiah".

Nagrodę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego przyznano filmowi "Minari".

Nagrody zostały wręczone w czasie wirtualnej ceremonii, której gospodyniami były Tina Fey i Amy Poehler.