"Kapitan Marvel” jest siódmym Marvelowskim tytułem, który stał się miliarderem. Przed nim taki pułap sprzedaży osiągnęły „Avengers: Wojna bez granic”, „Czarna pantera”,, Avengers”, „Kapitan America; Wojna bohaterów”, „Avengers: Czas Ultrona”, i „Iron Man 3”. Generalnie komiksowe filmy Marvel Cinematic Univers osiągają znakomite rezultaty. 21 tytułów MCU łącznie zarobiło do dzisiaj ponad 18.5 miliarda dolarów. 

Jednak sukces „Kapitan Marvel” zasługuje na szczególną uwagę. Przed premierą filmu krytycy i socjologowie zastanawiali się czy może odnieść na rynku sukces film, w którym umięśnionego superbohatera zastąpi kobieta. Przedtem taka sztuka udała się „Wonder Woman”, która zarobiła 841 mln dolarów. Wynik „Kapitan...” - kolejnego obrazu science-fiction o emancypacji i sile młodej kobiety - potwierdza, że nie był to przypadek. Widownia jest otwarta na zmiany. 

A już wkrótce Brie Larson jako Carol Danvers czyli kapitan Marvel pojawi się w kolejnej superprodukcji „Avengers: Koniec gry”, która wejdzie na ekrany świata – również polskie -  25 kwietnia.