Dobrowolski był twórcą kabaretów „Koń" i „Owca" oraz autorem i reżyserem wielu telewizyjnych i radiowych programów kabaretowych. To jego charakterystyczny głos słychać było w nadawanych w Radiowej Trójce purnonsensowych słuchowiskach Marii Czubaszek, w których występował m.in. z Ireną Kwiatkowską, Barbarą Wrzesińską, Bohdanem Łazuką i Wojciechem Pokorą.

Niezapomniane kreacje stworzył w filmach Stanisława Barei – „Poszukiwany, poszukiwana", gdzie zagrał „dyrektora z zawodu" i „Nie ma róży bez ognia", w którym wystąpił jako kombinator i cwaniaczek Dąbczak. O artyście opowiadają przyjaciele i współpracownicy, m.in Wiesław Gołas, Wojciech Młynarski, Jerzy Derfel, a także żona Jolanta Zykun i córka Ola.

WTOREK | 22.25 | TVP HISTORIA

POLECAMY

Roberto Saviano – w cieniu śmierci

Historia dziennikarza, który w 2006 r. opublikował książkę opisującą tajemnice neapolitańskiej mafii, i od tego czasu musi sie ukrywać przed jej zemstą.

SOBOTA | 13.30 | CANAL+

Gra w inteligencję

Próba odpowiedzi na pytanie, co decyduje o ludzkiej inteligencji: grupa kilku osób o zróżnicowanym poziomie wykształcenia i z odmiennych środowisk zostaje poddana różnorodnym testom.

PONIEDZIAŁEK | 12.45 | TVP 1

Wynalazki, które wstrząsnęły światem

Pierwsza dekada XX wieku przyniosła dwa epokowe wynalazki – samolot i radio. Serial prezentuje, w jaki sposób udało się skonstruować te i inne maszyny.

PONIEDZIAŁEK | 21.00 | DISCOVERY W.