Reklama

PTC podpisała list intencyjny z Tauronem

Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile) oraz notowana na GPW spółka energetyczna Tauron Polska Energia przystąpiły 15 marca br. do strategicznej współpracy, której założeniem jest wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych i technologicznych dla rynku telekomunikacyjnego i energetycznego - podała PTC w komunikacie.

Według telekomunikacyjnej firmy, projekty, nad którymi wspólnie będą pracowały zespoły eksperckie obu spółek, mają określić standardy dla innowacyjnych produktów i usług, które będą wdrażane wspólnie na polskim rynku.

Operator T-Mobile zapowiada, że pierwsze z nich powinny być dostępne dla klientów jeszcze w tym roku.

- Współpraca z branżą energetyczną jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju PTC w Polsce. Posiadamy odpowiednie kompetencje oraz zaplecze technologiczne wewnątrz Grupy Deutsche Telekom, aby zaoferować firmom z branży energetycznej zaawansowane rozwiązania IT z dziedziny obsługi klienta, zarządzania inteligentnymi sieciami oraz wsparcia dla inteligentnych liczników - powiedział Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej cytowany w komunikacie.

- Współpraca przedsiębiorców działających w obszarze energetyki i telekomunikacji pozwala na osiągnięcie licznych korzyści. Wspólnie zaoferujemy nowe produkty, wykorzystując do tego między innymi rozbudowane sieci ich obsługi. Nasze doświadczenia pokazują, że produkty łączone, które są już dostępne dla klientów naszej Grupy, cieszą się sporym zainteresowaniem. W przyszłości współpraca obejmie zapewne racjonalizację korzystania z posiadanej infrastruktury oraz zasobów sieciowych i zwiększenie efektowności energetycznej. To kluczowe, szczególnie w momencie wdrażania przez energetykę innowacyjnych rozwiązań opartych o telekomunikację, jak smart grid i smart metering - mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauronu.

Reklama
Reklama

Firmy zapowiadają, że współpraca PTC i Taurona ma przełożyć się na zwiększenie atrakcyjności ofert dla obecnych i przyszłych klientów partnerów, a co za tym idzie, na wzmocnienie ich przewagi konkurencyjnej na rynku.

Kilka tygodni temu o analogicznej współpracy poinformowały Centertel (Orange) i PGE.

Ekonomia
Jest zgoda na budowę ekspresówki pod Warszawą. Powstanie 9 km nowej drogi
Materiał Promocyjny
Jak zostać franczyzobiorcą McDonald’s?
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
Ekonomia
Znalazł sposób na wyższy zwrot kaucji. Tak ten mężczyzna zarabia na butelkach
Ekonomia
To ma być powrót do przeszłości. PKP Intercity podało pierwsze trasy
Ekonomia
Wystawne kolacje i lekcja upadku. Nowy biznes Janusza Palikota
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama