Materiał promocyjny

Projekt ma promować wiedzę w zakresie depresji i uświadamiać, że nie jest to stan, który mija, lecz choroba, którą trzeba leczyć. Depresję najczęściej diagnozuje się u osób w wieku 20–50 lat. Choruje na nią dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn! Najważniejsze, aby nigdy samemu nie walczyć z chorobą, aby był przy nas ktoś bliski, psycholog, psychiatra. Razem przeciwstawiajmy się depresji – żyjmy zdrowi i wolni!

Zdecydowany głos przeciw depresji

Celem projektu: „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji” jest stworzenie poradni online Przeciw Depresji, w której 36 psychiatrów i 36 psychologów będzie udzielać bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych dorosłym, dzieciom i młodzieży. Poradnia będzie czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 7–22. Niezbędnym uzupełnieniem konsultacji będzie uruchomienie moderowanego forum na stronie internetowej przychodni i organizacja dni otwartych z bezpłatnymi wykładami edukacyjnymi z udziałem ekspertów z dziedziny psychiatrii i psychologii oraz czatów z psychiatriami.

Pomaganie inspiruje

Duży potencjał inicjatywy widzi Centrum Badawcze Biostat. — Dla projektu jest budowany internetowy serwis oparty na oprogramowaniu Medfile, który wprowadzi system działający 24 godziny na dobę, a pacjenci, dokonując szybkiej rezerwacji wizyty u wybranego specjalisty, otrzymają pomoc bez wychodzenia z domu. Dzięki firmie Biostat pomoc w walce z depresją będzie prostsza — mówi Michał Kossma Kowalski, pomysłodawca projektu.

Ambasadorki Nadziei

Ambasadorkami projektu są charyzmatyczne kobiety mające swój zdecydowany głos i odważnie wspierające realizację celów projektu „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”. Uważne obserwatorki otoczenia, w którym funkcjonują, są świadome, jak ważne są bliskie relacje i wparcie konkretnym działaniem, a ich zaangażowanie w projekt to kolejny krok w staraniach na rzecz poprawy zdrowia psychicznego Polaków. Wolność to przecież możliwość wyboru, to luksus bycia nieidealnym, ale prawdziwym! Kilka ambasadorek poznają państwo w dalszej części materiału, pozowały one bowiem jednemu z najlepszych fotografików kobiet Sebastianowi Skalskiemu w stylizacjach artysty, projektantowi designu i mody Emmanuelowi CANDY’EMU oraz udzieliły bardzo szczerych wywiadów.

Marsz po zdrowie

Projekt „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji” zaprasza do współpracy wszystkie środowiska i instytucje, które działają w obszarze pomocy pacjentom zmagającym się z depresją i ich bliskim. Bez fachowej opieki i wsparcia pacjent nie jest w stanie walczyć z chorobą. Natomiast dzięki poradni online Przeciw Depresji marsz po zdrowie przyniesie pewną wygraną na mecie!

Jeśli jesteś zainteresowana/y 
wsparciem projektu lub współpracą,

prosimy o kontakt mailowy:

przeciw.depresji@op.pl