Reklama

Gorsze nastroje biją w sprzedaż ciągników

Hamuje sprzedaż nowych ciągników w Polsce. Nastroje w rolnictwie wyraźnie słabną. Wyraźny wzrost pesymizmu widać w planowanych inwestycjach, co przełoży się na ceny produktów rolnych.

Publikacja: 16.03.2023 03:00

Gorsze nastroje biją w sprzedaż ciągników

Foto: Adobe Stock

W 2022 r. związani z branżą rolniczą producenci kupili o 17,3 proc. mniej nowych ciągników niż rok wcześniej, wynika z danych zebranych na podstawie informacji z CEPiK przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR). – Trzeba jednak pamiętać, że 2021 r., pomimo pandemii, był dla branży stosunkowo dobry. Zarejestrowano wtedy ponad 14 tys. ciągników. Poprzednio porównywalny wynik był w 2014 r. Zatem zeszłoroczny poziom rejestracji (11 727 szt.) i tak jest całkiem dobry – uważa Józef Dworakowski, prezes PIGMiUR.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia. Treści, którym możesz zaufać.
Reklama
Dane gospodarcze
Co ze stopami procentowymi? Ekonomiści są niemal jednomyślni przed decyzją RPP
Dane gospodarcze
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Dane gospodarcze
PMI dla polskiego przemysłu znów w górę. Najwyższy odczyt od kwietnia
Dane gospodarcze
Polska gospodarka przyspiesza. PKB wyżej o 3,8 procent rok do roku
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Dane gospodarcze
Inflacja w listopadzie poniżej oczekiwań i celu NBP. Stopy procentowe znów w dół?
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama