Mocne uderzenie w świąteczny stół

Rosnące ceny będą widoczne zarówno na świątecznym stole, jak i pod choinką. Ucierpią zwłaszcza dzieci, bo na ich prezentach zaoszczędzą rodzice.

Publikacja: 08.12.2022 03:00

Mocne uderzenie w świąteczny stół

Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

Przez szalejącą inflację i pogarszającą się sytuację w gospodarce, 61,4 proc. Polaków zamierza w tym roku oszczędzać na prezentach świątecznych dla swoich dzieci – wynika z badania UCE RESEARCH dla Grupy SkipWish. Uczestnicy sondażu poinformowali też, w jaki sposób zamierzają oszczędzać na prezentach świątecznych dla swoich dzieci: 54,5 proc. ankietowanych kupi upominki głównie w promocjach. Maciej Tygielski, ekspert rynku retailowego, dyrektor zarządzający Grupą SkipWish, przypomina o wynikach badań sprzed roku i dwóch lat. Wówczas niecałe 30 proc. Polaków deklarowało zakup prezentów mikołajkowych i bożonarodzeniowych w ramach akcji rabatowych. Z kolei 42,6 proc. badanych przeznaczy na podarunki mniejszą kwotę niż rok temu. 34 proc. poszuka ich w tańszych kategoriach produktowych, a 26,8 proc. zmniejszy ilość upominków.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Dane gospodarcze
PKB Japonii skurczył się w pierwszym kwartale
Dane gospodarcze
Prognozy gospodarcze dla UE: wraca koniunktura, ale ryzyko pozostaje
Dane gospodarcze
Amerykańska inflacja już niestraszna inwestorom
Dane gospodarcze
Inflacja w USA nie sprawiła przykrej niespodzianki inwestorom
Dane gospodarcze
Prognozy gospodarcze dla UE: wraca koniunktura, ale ryzyko pozostaje
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?