„W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy. Zaraźliwy jest coraz bardziej. Objawy nie muszą być wcale banalne - nawet po wcześniejszym przechorowaniu i szczepionkach” - napisał w piątek Trzaskowski w mediach społecznościowych.

Prezydent Warszawy dołączył przy okazji do krytyków decyzji rządu o braku szerszego testowania w kierunku zakażenia koronawirusem. „Strategii rządu na kolejną falę zachorowań brak. Wiarygodnych statystyk i systemowego testowania nie ma - a we wrześniu może nas czekać bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Co najgorsze, nie ma też żadnej systematycznej odpowiedzi na powikłania” - stwierdził.

Czytaj więcej

Prof. Pyrć: Nie powinniśmy przyjmować strategii „poczekamy, zobaczymy, może będzie dobrze”

„Drodzy Państwo, uważajcie na siebie i nie lekceważcie COVID-u” - zaapelował Trzaskowski.

Polityk Platformy Obywatelskiej przechodził już zakażenie w marcu 2021 roku. Wówczas chorował razem z rodziną.

Na świecie rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Niektóre kraje już zastanawiają się nad powrotem do obostrzeń. Wzrost zachorowań widać także w Polsce. Z danych resortu zdrowia, że poniedziałek 11 lipca badania potwierdziły 2035 zakażeń koronawirusem. To najwięcej od ponad trzech miesięcy. W ciągu ostatniej doby było ich natomiast 1974. W ciągu ostatnich czterech dni z powodu COVID-19 zmarło 25 osób.