Była już żona Jeffa Bezosa i współtwórczyni Amazona MacKenzie Scott poinformowała o przekazaniu kolejnych 2,7 mld dolarów organizacjom charytatywnym. Miliarderka i pisarka w poście na swoim blogu stwierdziła, że chce przekazać swoje pieniądze tym, „którzy byli historycznie niedofinansowani i przeoczeni”.

Jako odbiorców kolejnej transzy środków, MacKenzie Scott, wraz ze swoim obecnym mężem Danem Jewettem (szkolnym nauczycielem nauk ścisłych), wybrała 286 organizacji zajmujących się nierównością rasową, sztuką i edukacją. Wśród wybranych organizacji i instytucji można znaleźć uczelnie, teatry oraz stowarzyszenia działające na rzecz niwelowania nierówności zarówno płciowych, jak i rasowych.

Informując o przekazaniu środków Scott przypomniała, że chętnie oddaje pieniądze i wraz z zespołem oraz mężem pracuje nad wyszukiwaniem podmiotów, którym chce przekazać pieniądze.

- W tym wysiłku kierujemy się pokornym przekonaniem, że byłoby lepiej, gdyby nieproporcjonalne bogactwo nie było skoncentrowane w małej liczbie rąk – napisała była żona Jeffa Bezosa.

MacKenzie Scott sukcesywnie dotrzymuje słowa, jakie dała podpisując w 2019 The Giving Pledge, czyli zobowiązanie do oddania większości swojej fortuny. W grudniu 2020 roku chwaliła się przekazaniem kolejnych 4 mld dolarów. 

Jej majątek pochodzi z rozwodu z Jeffem Bezosem, którego żoną była przez lata budowania potęgi Amazona. Scott w początkowej działalności koncernu była zaangażowana w jego tworzenie. W trakcie rozwodu otrzymała między innymi 4 proc. akcji Amazona. Według Forbesa, majątek MacKenzie Scott jest wart obecnie około 59 mld dolarów, co czyni ją 22. najbogatszą osobą na świecie.