Reklama

Boryszew wypłaci dywidendę

Pierwszy raz od kilku lat zarząd rekomenduje, by akcjonariusze mieli udział w zysku. To efekt poprawy sytuacji finansowej spółki.

Publikacja: 23.03.2015 21:28

Boryszew wypłaci dywidendę pierwszy raz od kilku lat.

Boryszew wypłaci dywidendę pierwszy raz od kilku lat.

Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Zarząd Boryszewa zaskoczył inwestorów, ogłaszając, że na dywidendę ma zostać przeznaczony cały jednostkowy ubiegłoroczny zysk – oznacza to wypłatę 10 gr na walor. W poniedziałek notowania spółki rosły maksymalnie o 4,02 proc., do 6,47 zł. Głównym jej akcjonariuszem jest jeden z najbogatszych Polaków Roman Karkosik.

Prezes Szeliga podsumował, że spółka może sobie pozwolić na wypłatę, ponieważ zakończyła duże przejęcia w segmencie motoryzacyjnym oraz zmniejszył się jej wskaźnik długu netto do EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) do 2,7 na koniec 2014 r. z 4,1 na koniec 2013 r.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Spór o sukcesję w Polsacie. Gorący październik w grupie Zygmunta Solorza
Biznes
Hossa państwowych spółek. Zbrojeniówka uratuje JSW? UE i presja Zachodu na Chiny
Biznes
Były szef IKEA rywalizuje z Szymonem Hołownią o stanowisko w ONZ
Biznes
Szczyt w Egipcie. Apple i polskie OZE, umowa handlowa UE–Ukraina zaakceptowana
Biznes
Cyberbezpieczeństwo – regulacje niezbędne, ale w granicach rozsądku
Reklama
Reklama