Reklama
Rozwiń
Reklama

Od IX NFI do Midasa

Przejęciem przez Polkomtel – niegdyś państwowego operatora sieci Plus – zakończy się najprawdopodobniej giełdowa historia jednego z pierwszych narodowych funduszy inwestycyjnych.

Publikacja: 29.02.2016 21:00

Zygmunt i Tobias Solorzowie

Zygmunt i Tobias Solorzowie

Foto: Fotorzepa

Giełdowi inwestorzy w Warszawie rzucili się w poniedziałek na akcje Midasa, spółki kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka. Z rąk do rąk przeszło ponad 33 mln walorów (około 2–3 proc. wszystkich), a notowania skoczyły o 11 proc., do 81 gr za sztukę.

To reakcja na ofertę złożoną rynkowi przez Polkomtel, operatora sieci Plus z grupy Cyfrowy Polsat. Komórkowa sieć chce kupić wszystkie akcje spółki Midas, czyli dawnego IX Narodowego Funduszu Inwestycyjnego. Jeśli Polkomtelowi się uda, najprawdopodobniej wycofa firmę z GPW.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Dziennikarka „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” wyróżniona nagrodą „ESG Angels”
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Biznes
InPost wspiera polską AI, słabe kredyty w Polsce i kłopoty rosyjskich firm
Biznes
Jak skutecznie budować długofalową siłę marki
Biznes
Centra handlowe jako przestrzeń dla młodych
Biznes
Kluczowa rola nauki i biznesu w zapewnianiu bezpieczeństwa
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama