Reklama
Rozwiń
Reklama

Elon Musk stracił tytuł najbogatszego człowieka świata

Właściciel Twittera i prezes Tesla Elon Musk stracił tytuł najbogatszej osoby na świecie - według Forbesa. Musk stracił sporo aktywów po zakupie platformy społecznościowej i sprzedaży akcji Tesli.

Publikacja: 07.12.2022 17:40

Elon Musk stracił tytuł najbogatszego człowieka świata

Foto: Bloomberg

Teraz najbogatszym człowiekiem jest Bernard Arnault, szef LVMH właściciela luksusowej marki Louis Vuitton. Według magazyny Forbes on i jego rodzina zdobyli ten tytuł z osobistym majątkiem w wysokości 185,4 miliarda dolarów.

Musk, który zajmował pierwsze miejsce na liście Forbesa od września 2021 r., ma majątek netto w wysokości 185,7 mld dolarów. Prezes Tesli odebrał tytuł od założyciela Amazon.com, Jeffa Bezosa. Akcje Tesli, które straciły na wartości ponad 47 procent, odkąd Musk złożył ofertę kupna Twittera na początku tego roku, spadły o 2,7 proc. po publikacji rankingu Forbesa. Wartość netto majątku Elona Muska spadła poniżej 200 miliardów dolarów już 8 listopada, gdy inwestorzy zaczęli pospiesznie sprzedawać akcje Tesli z obaw, że prezes i największy akcjonariusz najcenniejszego na świecie producenta pojazdów elektrycznych jest teraz bardziej zajęty Twitterem – pisze Reuters.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Spór o przepisy antynikotynowe na szczycie WHO w Genewie
Biznes
Superman #1 z pierwszego nakładu DC najdroższym komiksem w historii
Biznes
Autoportret Fridy Kahlo sprzedany za 55 mln dolarów. To rekord dla dzieła stworzonego przez kobietę
Biznes
Plan USA dla Ukrainy, AI uderza w copywriterów i impas na COP30
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Biznes
Wojna Putina zatapia stocznie Rosji. Nie płacą i zwalniają
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama