Teraz najbogatszym człowiekiem jest Bernard Arnault, szef LVMH właściciela luksusowej marki Louis Vuitton. Według magazyny Forbes on i jego rodzina zdobyli ten tytuł z osobistym majątkiem w wysokości 185,4 miliarda dolarów.

Musk, który zajmował pierwsze miejsce na liście Forbesa od września 2021 r., ma majątek netto w wysokości 185,7 mld dolarów. Prezes Tesli odebrał tytuł od założyciela Amazon.com, Jeffa Bezosa. Akcje Tesli, które straciły na wartości ponad 47 procent, odkąd Musk złożył ofertę kupna Twittera na początku tego roku, spadły o 2,7 proc. po publikacji rankingu Forbesa. Wartość netto majątku Elona Muska spadła poniżej 200 miliardów dolarów już 8 listopada, gdy inwestorzy zaczęli pospiesznie sprzedawać akcje Tesli z obaw, że prezes i największy akcjonariusz najcenniejszego na świecie producenta pojazdów elektrycznych jest teraz bardziej zajęty Twitterem – pisze Reuters.

Tesla stracił prawie połowę swojej wartości rynkowej, a wartość netto majątku Muska spadła o około 70 miliardów dolarów, odkąd złożył ofertę na zakup Twittera w kwietniu. Musk sfinalizował transakcję dopiero w październiku z pomocą pożyczek w wysokości 13 miliardów dolarów i z zaangażowaniem kapitałowym w wysokości 33,5 miliarda dolarów. Oprócz Tesli, Musk kieruje również firmą rakietową SpaceX i Neuralink, startupem, który opracowuje ultraszybkie interfejsy mózg-maszyna do łączenia ludzkiego mózgu z komputerami.rycz