Informuje o tym The Daily Star, powołując się na swoje źródła. Według rozmówców gazety, Apple zamierza uczynić z „Manchesteru” najbogatszy klub piłkarski na świecie. Daily Star nie podał żadnych szczegółów dotyczących potencjalnej transakcji. Ani Apple, ani kierownictwo klubu nie skomentowało tych informacji.

22 listopada poinformowano, że właściciele Manchesteru United, amerykańska rodzina Glazerów, zaczęli „badać strategiczne alternatywy” dla klubu, co obejmowało również możliwą sprzedaż. „Ten proces ma na celu zabezpieczenie przyszłego rozwoju klubu… wykorzystanie możliwości zarówno na boisku, jak i komercyjnie” – czytamy w komunikacie prasowym na stronie internetowej FC.

Czytaj więcej

Glazerowie sprzedają Manchester United, kurs mocno w górę

Gazeta przypomina, że „Apple to największa firma technologiczna na świecie z rocznym przychodem w wysokości prawie 326 miliardów funtów – i szacunkową wartością netto w tym miesiącu na 2 biliony funtów.

Kalifornijski koncern nie ma doświadczenia w posiadaniu klubu piłkarskiego wielkości United. Ale dyrektor generalny Tim Cook jest chętny do zbadania możliwości, jakie może zapewnić posiadanie United – i zorganizuje rozmowy z bankami wyznaczonymi do nadzorowania sprzedaży, w tym z The Raine Group”.

Glazerowie kupili United w 2005 roku, ale później stali się bardzo niepopularni, po zaangażowaniu klubu w nieudaną propozycję Europejskiej Superligi.

„Glazerowie spędzą następny miesiąc na rozmowach z zainteresowanymi stronami, zanim sporządzą krótką listę potencjalnych nabywców, na której ma znaleźć się m.in. brytyjski miliarder Sir Jim Ratcliffe”.

Glazerowie początkowo ustalili cenę wywoławczą na 8,25 miliarda funtów, jak ujawniono wyłącznie w Daily Star Sport. Jednak powiedziano im, że jest to nierealne na obecnym rynku. Gdyby Apple sfinalizowało transakcję, uczyniłoby to United najbogatszym klubem na świecie.

Wartość Apple przyćmiewa bowiem wartość właścicieli Manchesteru City, Newcastle i Paris Saint Germain”.