Ta informacja zelektryzowała inwestorów giełdowych i akcje MU podrożały nawet o 17 proc. a kapitalizacja wzrosła o 400 milionów dolarów (335 mln GBP).

Doradcą klubu jest firma Raine Group, która w tym roku pośredniczyła w sprzedaży Chelsea, zaś finansowym doradcą rodziny Glazerów został Rothschild & Co.

W sierpniu serwis Bloomberg News informował , że Glazerowie rozważą sprzedaż udziałów w MU, a transakcja ta mogłaby wycenić klub na 5 miliardów funtów (6 mld dolarów).

Czytaj więcej

Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United

Brytyjska prasa sugeruje że Manchester United może kupić Sir Jim Ratcliffe, najbogatszy obywatel Zjednoczonego Królestwa. W ubiegłym miesiącu podobno spotkał się on z Glazerami, ale nie wyrazili oni zainteresowania sprzedażą MU.

Manchester United, mimo w ostatnich latach słabszych wyników sportowych, jest bardzo popularnym klubem na świcie. Armia jego sympatyków szacowana jest na ponad miliard.

We wtorek, dzień przed ujawnieniem planów przez Glazerów, klub „ze skutkiem natychmiastowym ” opuścił Cristiano Ronaldo, jeden z najsłynniejszych graczy w historii klubu z Old Trafford.