Deutsche Post AG to największy na świecie koncern logistyczny z siedzibą w Bonn. Funkcjonuje w ponad 220 państwach, zatrudniając prawie 440 tysięcy pracowników.

Teraz zaprzestaje działalności w Rosji, dostarczania przesyłek pocztowych oraz transportu towarów na terenie kraju. Kierownictwo planuje zapewnić pracownikom wsparcie społeczne.

„Podjęliśmy tę decyzję w zeszłym tygodniu” – powiedział podczas konferencji prezes firmy Frank Appel (cytowany przez TASS). Melanie Kreis, dyrektor finansowa Deutsche Post, powiedziała, że w związku z wyjściem z rynku rosyjskiego w trzecim kwartale spółka musi skorygować wyniki finansowe.

Czytaj więcej

Łotwa nie wydaje wiz Rosjanom. Chyba że potępią wojnę Putina

Według kierownictwa firmy trwają przygotowania do wsparcia socjalnego dla pracowników rosyjskich. Deutsche Post zobowiązuje się do wypełnienia zobowiązań umownych dotyczących importu i eksportu. Podano, że przed napaścią Rosji na Ukrainę 1 proc. całkowitej sprzedaży Deutsche Post przypadał na Rosję.

29 lipca Deutsche Post DHL ogłosiła, że od 1 września przestanie świadczyć usługi ekspresowej dostawy towarów i dokumentów w całej Rosji.