Agencja TASS poinformowała, że tragedia wydarzyła się na drodze do twierdzy Aczipsinskoj w sobotę. Krukowskij spadł z klifu podczas wspinaczki. Dyrektor „Krasnej Polany” został przewieziony do szpitala, a w niedzielę 1 maja rano zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Śmierć dyrektora generalnego państwowego kurortu potwierdziła służba prasowa uzdrowiska, którym Krukowski kierował od 2019 r. „Krasnaja Polana” to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Rosji. W 2014 r. był częścią kompleksu olimpijskiego zimowych igrzysk w Soczi. „Andriej Aleksiejewicz Krukowskij kochał góry i odnalazł w nich spokój” – powiedział rzecznik, dodając, że zespół ośrodka składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego.

TASS informuje, że okoliczności wypadku Krukowskiego mają zbadać teraz śledczy. Zaplanowano też już sekcję zwłok.

To kolejna tajemnicza, według mediów – śmierć osoby związanej z Gazpromem. W kwietniu w moskiewskim mieszkaniu znaleziono zwłoki Władisława Awajewa, który w przeszłości był wiceprezesem Gazprombanku, oraz jego żony i córki. Policja uznała to za tzw. rozszerzone samobójstwo.

Mniej więcej w tym samym czasie hiszpańska policja znalazła zwłoki rosyjskiego milionera Siergieja Protosenii i jego żony oraz córki, którzy wynajęli dom w hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar.

Czytaj więcej

Jak Rosjanie radzą sobie bez szampana? Nieźle. Mają własną wersję, równie dobrą