Amerykański urząd generalnych usług (GSA), zarządca nieruchomości rządowych zatwierdził umowę Organizacji Trumpa z CGI Merchant Group, firmą inwestycyjną z Miami, która zamierza użytkować ten budynek jako hotel sieci „Waldorff Astoria”.

Trump International Hotel z 283 pokojami w historycznym budynku starej poczty, położony cztery przecznice (niecałe 2 km) od Białego Domu był za kadencji Trumpa miejscem spotkań jego sympatyków, zatrzymywały się w nim niektóre oficjalne delegacje. Od września 2018 był dostępny dla zwykłych klientów.

Organizacja Trumpa uzyskała w 2012 r. zgodę na zaadaptowanie historycznego budynku poczty na potrzeby 5-gwiazdkowego hotelu, uruchomiła go w 2016 r., miała prawo do jego leasingu przez 60 lat, ale od 2019 r. chciała go sprzedać. W listopadzie ubiegłego roku podała o dojściu do porozumienia z firmą z Miami za 375 mln dolarów. Sprzedający zarobi 100 mln. Demokraci w Kongresie nalegali na GSA, by wypowiedziała umowę o leasingu, zanim Trump będzie mógł go sprzedać.

Przeprowadzone przez Kongres śledztwo pozwoliło wykazać, że hotel otrzymał od zagranicznych rządów 3,7 mln dolarów za 7400 noclegów w średniej cenie. Trump twierdził, że hotel był dochodowy, z tego postępowania wynika, że od 2016 r. stracił ok. 70 mln dolarów.

Utworzenie w nim 5-gwiazdkowego hotelu „Waldorff Astoria” oznacza, że będą mogli teraz zatrzymywać się w nim ludzie ceniący jedną z najbardziej luksusowych marek sieci Hiltona. Będzie też dostępny dla członków programu lojalnościowego Hilton Honors. Niezależnie od tego, kto będzie jego właścicielem, jest to najwyższy hotel w Waszyngtonie i drugi najwyższy budynek w mieście, po Pomniku Waszyngtońskim.