Będzie miał 200 pokojów, restauracje, bary, sale konferencyjne, centrum spa, basen, sauny i fitness. Do tego własną plażę i molo z miejscami do cumowania jachtów i katamaranów. Bryła hotelu zostanie wkomponowana w nadmorski las.

Inwestorem jest spółka Medical Investment Trust, a operatorem zostanie spółka Reverhotels. - Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż ta luksusowa marka zapewnia wyjątkowo komfortowy wypoczynek – mówi prezes Medical Investment Trust Maciej Sadowski. Pod tą należącą do koncernu Accor marką działa już 88 hoteli w 24 krajach.

Nowy hotel zwiększy potencjał Orbisu, który korzysta z dobrej koniunktury na rynku hotelarskim. W pierwszym półroczu 2017 r. przychody spółki wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym o 6,2 procent do 679,5 mln złotych. Poprawił się także kluczowy wskaźnik RevPAR obrazujący przychody na pokój – w hotelach Orbisu, jakie spółka posiada w całym regionie Europy Wschodniej, zwiększył się o 7 procent dzięki wzrostowi cen.

Choć większość hoteli, które wchodzą pod skrzydła spółki to obiekty franczyzowe, Orbis buduje także własne hotele. W trzecim kwartale uruchomił dwa: ibis Gdańsk Stare Miasto (120 pokojów) i Mercure Kraków Stare Miasto (200 pokojów). Na Wybrzeżu inwestycji będzie więcej: w północnej części Gdańska spółka wybuduje hotel Ibis Budget z 73 pokojami. Kolejną tego typu inwestycją ma być planowana na gdańskiej Wyspie Spichrzów budowa taniego ibisa ze 170 pokojami.

Dynamiczny rozwój spółki dokonuje się zwłaszcza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W najbliższych miesiącach Orbis planuje otwarcie 8 nowych hoteli: w Rumunii (Mercure Sighisoara Binderbubi, ibis Styles Arad, Mercure Bucharest Unirii), Serbii (Mercure Belgrade Excelsior), Bośni i Hercegowinie (Novotel Sarajevo, MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort &Spa), Macedonii (Mercure Tetovo) oraz na Węgrzech (ibis Styles Budapest Airport). Spółka podpisała także 40 umów franczyzy i zarządzania.

- Chcemy przyspieszyć nasz rozwój zgodnie z modelem „asset-light" i jeszcze bardziej zwiększyć obecność marek AccorHotels w regionie i na nowych wschodzących rynkach, takich jak Serbia, Chorwacja, Rumunia, Słowenia czy Bułgaria - wyjaśnia prezes Orbisu Gilles Clavie.