Według listy Forbesa, na liście miliarderów 2021 znajduje się bezprecedensowa liczba 2755 bogaczy z rekordowym wynikiem - nowy miliarder średnio co 17 godzin. Ale przy nieskończonych możliwościach zamieszkania, które z miast świata są najbardziej atrakcyjne dla najmłodszych z tegorocznych miliarderów? Eksperci inwestycyjni z money.co.uk przeanalizowali listę miliarderów wybierając tych poniżej 40 roku życia i sprawdzili ich obecne miasta zamieszkania.

Na pięciu z siedmiu kontynentów tylko 18 krajów jest domem dla miliarderów w wieku poniżej 40 lat – a według Forbesa na świecie jest obecnie tylko 89 miliarderów w tym wieku. Pekin odnotował największy wzrost liczby młodych miliarderów spośród wszystkich analizowanych miast. W 2018 r. w Pekinie mieszkało dwóch miliarderów poniżej 40 roku życia, ale w 2021 r. miasto stało się domem dziewięciu.

Miastami z największym wzrostem są również Hongkong i Londyn. W 2018 roku nie miały młodych miliarderów, ale teraz są domem odpowiednio dla pięciu miliarderów poniżej 40 roku życia.

Czytaj więcej

Wyjątkowy egzemplarz komiksu „Superman#1” sprzedany za 2,6 mln dolarów

Palo Alto w Kalifornii może pochwalić się trzecim co do wielkości wzrostem liczby młodych miliarderów, o czterech więcej od 2018 roku.

Chociaż przybył tylko jeden, San Francisco w Kalifornii jest domem dla większości miliarderów poniżej 40 roku życia, obecnie mieszka tam ich 13.

Londyn jest europejskim miastem, w którym liczba młodych miliarderów wzrosła najbardziej, o pięć osób więcej od 2018 roku. Billund w Danii, Kopenhaga w Danii, Helsinki w Finlandii i Haderslev w Danii zwiększyły liczbę młodych miliarderów o jednego od 2018 roku. Trzy miasta pozostały z taką samą liczbą młodych miliarderów od 2018 roku. Podczas gdy Kverva w Norwegii i Wollerau w Szwajcarii pozostały na jednym miliarderze, Oslo, stolica Norwegii, pozostała domem dla dwóch miliarderów poniżej 40 roku życia.

Co może zaskoczyć, miastem o największym spadku liczby młodych miliarderów jest Nowy Jork. W 2018 roku w mieście mieszkało czterech młodych miliarderów, ale w tym roku pozostał tylko jeden.

Miasta o drugim największym spadku liczby młodych miliarderów to Sztokholm w Szwecji i Melsungen w Niemczech, które straciły dwóch młodych miliarderów. Sztokholm w Szwecji był domem czterech młodych miliarderów w 2018 r., ale teraz jest ich już dwóch poniżej 40 roku życia w 2021 r. Melsungen szczyciło się sześcioma młodymi miliarderami w 2018 r., a teraz zostało im czterech. Sześć europejskich miast miało jednego młodego miliardera w 2018 roku, ale teraz nie ma już żadnego.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM