Anders Holch Povlsen to najbogatszy człowiek w Danii i właściciel Bestseller A/S, do której należą takie marki jak Jack&Jones czy Vero Moda. W 2021 firma Povlsena osiągnęła rekordowe zyski – między lipcem 2020 a lipcem 2021 odnotowała 3,61 mld koron dochodu netto. To dziewięć razy więcej niż w poprzednim roku podatkowym, w którym pandemia zamknęła wiele sklepów.

- Udało się nam dostosować do wyzwań, które napotkaliśmy i udało się nam w pełni wykorzystać podjęte po drodze właściwe decyzje – stwierdził Povlsen w oświadczeniu cytowanym przez Bloomberg.

Dodał też, że odnotowany wynik finansowy jest lepszy od spodziewanego.

Czytaj więcej

Bloober Team, twórca gier z gatunku horrorów psychologicznych
Chiński gigant inwestuje w polskiego producenta gier

Na wyjątkowo dobrych wynikach finansowych skorzysta nie tylko właściciel. Decyzją Povlsena każdy z 17 tysięcy pracowników dostanie premię w wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Firma wypłaci łącznie 300 mln koron (ok. 46,6 mln dolarów) swoim pracownikom jako podziękowanie za rekordowe zyski. Pracownicy dostaną więc sporą część zysku, na który zapracowali.

Anders Holch Povlsen ma majątek netto wart 10,9 mld dolarów i jest najbogatszym Duńczykiem. Na świecie zajmuje 206 miejsce w rankingu najbogatszych ludzi Bloomberg Billionaires Index.