Reklama

Chiński hotel przyłącza się do karnych ceł. Dodatkowa opłata dla Amerykanów

Hotel w chińskim mieście Shenzhen postanowił obciążyć swoich amerykańskich gości dodatkową 25-procentową opłatą.

Publikacja: 13.07.2018 13:04

Miasto Shenzhen

Miasto Shenzhen

Foto: Bloomberg

ula

Według agencji Reutera informacja o dodatkowej opłacie dla obywateli USA pojawiła się na stronie internetowej hotelu sieci Modern Classic Hotel Group w Shenzhen. Jednak już po kilku dniach zniknęła, a pracownicy hotelu zapewnili reporterów, że nie ma mowy o żadnych dyskryminujących kogokolwiek dodatkowych opłatach.

Reuter pisze, że na dodatkowe opłaty zdecydowano się w zeszłym tygodniu. - Kierownik hotelu postanowił stanąć solidarnie za naszym krajem i pokazać nasze wsparcie - powiedział agencji rzecznik hotelu.

O sprawie napisał chiński tabloid "The Global Times".

Jednak pracownicy recepcji hotelu byli zaskoczeni pytaniami klientów i dziennikarzy na temat 25-procentowych dopłat dla obywateli USA. Zapewniają, że wszystkich gości hotelu obowiązuje ten sam cennik. Jeden z pracowników hotelu Bai Lulu powiedział Reuterowi, że obecnie w hotelu nie ma żadnych gości ze Stanów Zjednoczonych.

W połowie czerwca administracja Donalda Trumpa nałożyła 25-procentowe cła na produkty eksportowane do Stanów Zjednoczonych z Chin o wartości 50 mld dolarów.

Reklama
Reklama

Chiny zdecydowały, że nakładają na USA identyczne cła, a wszystkie dotychczas zawarte porozumienia zostają anulowane.

Biznes
Sukcesja w LVMH tematem tabu. Inwestorzy mówią o „tykającej bombie”
Biznes
Rozmowy pokojowe w Abu Zabi, rynek aut używanych i rekordy IKE oraz IKZE
Biznes
Gospodarcze plusy ujemnych temperatur. Komu sprzyja zima
Biznes
Pogoda wygrywa z Rosją. Flota Północna odcięta od zasilania
Biznes
Kreml funduje pogrzeby i pomniki żołnierzom zabitym na wojnie, którą rozpętał
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama