Gość zauważyła, że 50 proc. z 9 mld zł wydawanych na ochronę środowiska to wydatki inwestycyjne, w środki trwałe, technologię, produkty, które bezpośrednio polepszają jakość klimatu. - Jakość środowiska i technologie mają ze sobą nierozerwalny związek – mówiła Galińska.

Przypomniała, że ten rok jest dedykowany ochronie powietrza. - Realizujemy targi ochrony środowiska Pol-Eco-System, które odbędą się 23-25 października. Tematem przewodnim targów jest czyste powietrze w trosce o zdrowie, klimat i środowisko – podała.

Jesteśmy przed sezonem grzewczym. - Wszyscy boimy się o to, jak będzie wyglądać nasze powietrze. Skoro jest potrzeba, to potrzebujemy oferentów technologii i produktów. Wszystkiego, co nam pomoże poprawić jakość życia, klimatu i środowiska – tłumaczyła gość.

Zaznaczyła, że polskie firmy są dobre w technikach odpadowych, komunalnych oraz w ochronie wody. - Jeszcze parę lat temu nikt nie odważyłby się pić wodę z wodociągów. Dzisiaj wiele firm mówi, że można ją śmiało pić - mówiła Galińska.

Na targach będzie ok. 300 firm. - Mamy 9 firm nagrodzonych złotymi medalami. Jest ponad 15 premier europejskich – wyliczyła gość.

- Realizujemy też specjalne wydarzenie pod nazwą Ekosfera. To nie tylko wystawa, ale też zespół paneli i dyskusji. Na panelu otwarcia będzie premier i trzech ministrów – dodała.

Targi są organizowane od 30 lat. - Dzisiaj nie mówimy już o potrzebie ochrony środowiska, tylko mówimy jak to robić - zauważyła Galińska.

Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmują się logistyczną organizacją targów COP24.

Autopromocja
RADAR.RP.PL

Przemysł obronny, kontrakty, przetargi, analizy, komentarze

CZYTAJ WIĘCEJ

- Polska jest trzeci raz organizatorem szczytu klimatycznego. Jesteśmy dumni, że możemy być operatorem logistycznym. Organizatorzy spodziewają się ponad 30 tys. odwiedzających. Dla nas to ponad 30 tys. mkw do zabudowy, urządzenie pomieszczeń, zadbanie o infrastrukturę informatyczną itd. - mówiła Galińska.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są liderem jeśli chodzi o branżę targową w Europie Środkowo-Wschodniej. - Jesteśmy organizatorem ponad 100 wydarzeń targowych i nie tylko – podała gość.

- Niektóre branże rezygnują z targów na rzecz innych kontaktów, ale pojawiają się nowe branże, które jeszcze 10 lat temu nie postrzegaliśmy jako branżę targową. Dziś rozpoczyna się Poznań Game Arena, największe targi gier wideo w Polsce. Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział, że to będą olbrzymie targi, popatrzylibyśmy na to z niedowierzaniem. Podobno niedługo będziemy najwięksi w Europie – dodała.

Targi są lustrem gospodarki. - Jeżeli gospodarka ma zadyszkę, to przenosi się to na organizację imprez. Budżety marketingowe są procentem obrotu firm, co jest ścinane w pierwszej kolejności - tłumaczyła Galińska.