W czwartek CD Projekt Red opublikował film pierwszy film promujący grę Cyperpunk 2077. Gra jest dopiero w fazie produkcji i możemy się jej spodziewać najwcześniej za 2 lata. Niemniej jednak trailer zrobił sporo szumu w sieci a na serwisie youtube.com obejrzano go już niemal 1,5 mln razy.

Tak jak w przypadku ostatniej wielkiej produkcji CD Projekt Red, gry Wiedźmin 2, filmami przerywnikowymi w grze i promującymi produkcję zajmuje się firma Platige Image z Tomaszem Bagińskim na czele. Studio graficzne jest gwarancją najwyższej jakości, dzięki której dwóm częściom Wiedźmina udało się podbić świat. Nie dziwi więc fakt, że CD Projekt Red po raz kolejny postawiło na współpracę z Platige Image. Efekt można zobaczyć poniżej:

Ciekawostką jest fakt, że twórcy w jednej z klatek filmu umieścili ukrytą wiadomość. Znajduje się w niej między innymi informacja o tym, że wypuszczenie gry Cyberpunk 2077 na rynek planowane jest na 2015 rok, ale tak naprawdę gra wyjdzie... jak będzie gotowa.

Ponadto w wiadomości można przeczytać, że firma pracuje również nad drugą grą i zapowiada jej oficjalne ujawnienie na 5 lutego tego roku. Projekt jest na znacznie bardziej zaawansowanym etapie niż Cyberpunk 2077. Niemal na pewno chodzi o trzecią część Wiedźmina. Dwie poprzednie części odniosły ogromny sukces, a jak informowano w październiku ich łączna sprzedaż na świecie przekroczyła 4 mln sztuk.

Sukces Wiedźmina i Wiedźmina 2 przyczyniłsie do bardzo dobrych wyników finansowych spółki. Po trzech kwartałach 2012 roku obroty miały wartość 113 mln zł (106,5 mln zł przed rokiem). Zysk operacyjny sięgał 19,6 mln zł ł a netto 16,6 mln zł. Ostatni kwartał dla CD Projekt Red, ze względu na sezonowość, również powinien być przyzwoity. Zdaniem przedstawicieli spółki CD Projekt Red powinien w całym 2012 roku zarobić więcej niż w poprzednim, kiedy zysk netto wyniósł 26,12 mln. Obroty w 2011 r. sięgnęły prawie 140 mln zł.