Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 15.06.2015 22:00 Publikacja: 15.06.2015 22:00
6 zdjęć
ZobaczWYNIKI BANKÓW ZA I KWARTAŁ 2015 R.
Foto: Rzeczpospolita
Łączny zysk netto 23 banków, które przekazały dane finansowe, był o ponad 13 proc. wyższy niż w I kw. 2014 r. i wyniósł blisko 4 mld zł. Jednak wynik netto nie odzwierciedla rzeczywistej koniunktury w branży, bo filary bankowych wyników nie prezentują się dobrze.
– Rezultaty pierwszego kwartału stały pod znakiem spadku wyniku odsetkowego zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym, co było konsekwencją obniżek stóp procentowych. W przypadku największych giełdowych banków był on rozczarowujący, ponieważ okazał się niższy od rynkowych oczekiwań – tłumaczy Iza Rokicka, analityk Ipopema Securities.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Brytyjski bank centralny utrzymał główną stopę procentową na poziomie 4 proc., co było zgodne z prognozami anali...
Litwa i Szwecja będą kolejnymi krajami, w których będzie działać PKO Bank Polski — tym razem w formie przedstawi...
Wyższe podatki nałożone na banki mogą przynieść budżetowi zastrzyk gotówki, ale w dłuższej perspektywie osłabią...
Prezes Bank of America Brian Moynihan powiedział agencji Bloomberg, że nie odejdzie z banku w najbliższym czasie...
Hasło przewodnie mBanku na lata 2026–2030 to „Cała naprzód!”. W nowej strategii bank, już bez obciążenia kosztam...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas