Reklama

Roszady w nadzorze Pekao, potem pora na zarząd

Nowi właściciele banku, czyli PZU i PFR, wymieniają radę nadzorczą. Kandyduje do niej m.in. dyrektorka szpitala w Oświęcimiu, znajoma premier Szydło.

Aktualizacja: 26.05.2017 07:05 Publikacja: 25.05.2017 20:39

Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Zanosi się na gruntowną przebudowę rady nadzorczej Banku Pekao, którego 20 proc. akcji przejmie PZU, a kolejne 12,8 proc. PFR (zapłacą włoskiemu UniCreditowi łącznie 10,6 mld zł, transakcja zostanie sfinalizowana 7 czerwca).

Mimo że PZU i PFR nie mają jeszcze akcji Pekao, to za pośrednictwem UniCreditu zgłosili już swoich kandydatów do rady nadzorczej Pekao. O zmianach w nadzorze tego drugiego co do wielkości kredytodawcy w Polsce zdecyduje walne zgromadzenie, które odbędzie się 8 czerwca.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Banki
Nieuprawnione transakcje w całej Polsce. Santander uspokaja klientów i zwraca pieniądze
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Banki
Miliardowe zyski banków. To ostatni tak dobry kwartał przed podwyżką CIT?
Banki
Rosjanie uciekają z banków przed Putinem. Wracają pończochy i czarny rynek
Banki
Agata Kornhauser-Duda dostała pracę w NBP? Bank centralny dementuje doniesienia
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Banki
BGK kredytuje kolejny afrykański rząd
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama