Piotr Maciążek

Piotr Maciążek: Koniec ery wolnego handlu. Nadchodzi zielony protekcjonizm i rywalizacja mocarstw

Zielony Ład nie upadnie, bo transformacja jest nieuchronna, kwestią dyskusyjną jest jedynie jej tempo. Pośrednim jej skutkiem będzie jednak powolna erozja globalnego wolnego handlu i narodziny ery protekcjonizmu, gdzie ochrona rynków będzie kamuflowana za pomocą inwestycji proklimatycznych.

Pomyślne wiatry znad morza

Rok 2019 był najlepszym rokiem w historii rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. W obecnym pomimo pandemii ma być tak samo dobrze. W kolejnej dekadzie – tylko lepiej, także w Polsce.

Liderzy biznesu na forum ONZ: zrównoważony rozwój odpowiedzią na kryzys

Ponad sto sesji globalnych, regionalnych i lokalnych odbyło się w ramach szczytu Global Compact Leaders Summit zorganizowanego przez ONZ. Jego głównym celem jest próba znalezienia odpowiedzi na trzy kryzysy trapiące świat – zdrowia, nierówności społecznych i zmian klimatu.

Niespokojne czasy. KGHM podczas globalnego sztormu

Pandemia koronawirusa, wojna handlowa USA- Chiny, Zielony ład i Brexit to tylko kilka czynników, które mocno wpłyną na działalność KGHM. Mimo związanych z nimi zawirowań perspektywy dla spółki pozostają dobre. Niskoemisyjna transformacja gospodarki, ma być kontynuowana, a jej filarem będzie miedź.

“Ekosystem innowacji” – niezbędny element walki o konkurencyjność przemysłu w UE

KGHM, jedna z największych firm w Polsce, ale także potentat w skali światowej, aktywnie reaguje na dynamikę zmian zachodzących w globalnej gospodarce. Stąd nacisk na wdrażanie innowacji poprawiających efektywność całej grupy kapitałowej.

Strategia KGHM – to działa!

Nowy Raport Zintegrowany KGHM za 2019 r. pokazuje, że wdrażana z żelazną konsekwencją strategia spółki przynosi efekty.

Koronawirus: dobra sytuacja w kopalniach KGHM

KGHM aktywnie walczy z epidemią koronawirusa. W przeciwieństwie do śląskich kopalń, w zakładach miedziowego potentata liczba chorych jest znikoma, a sytuacja pozostaje pod kontrolą.

Dobre wyniki kwartalne KGHM mimo zawirowań związanych z COVID-19

KGHM to jedna z największych firm w Polsce, ale także czołowy producent miedzi i srebra na świecie. 13 maja grupa kapitałowa zaprezentowała swoje wyniki za pierwszy kwartał 2020 r. Rynek czekał na nie niecierpliwie ze względu na pogarszające się nastroje związane z pandemią koronawirusa. Ostatecznie mimo trudnych warunków makroekonomicznych prezentują się przyzwoicie.

Ciepła zima przyśpieszyła rozbudowę Żelaznego Mostu

Rośnie pojemność największego w Europie zbiornika na odpady poflotacyjne, który należy do KGHM. Inwestycja ma duże znaczenie dla spółki wpisując się w promowaną przez Komisję Europejską wizję gospodarki o obiegu zamkniętym.