fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Biznes

Kruk inwestuje w Hiszpanii

Windykacyjna firma Kruk zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zwiększa aktywność inwestycyjną. Podpisała właśnie umowę na nabycie portfela na rynku hiszpańskim o wartości...

Giełda

GPW: Niedźwiedzi cios

Maj na GPW rozpoczął się od przeceny. Szczególnie mocno we wtorek dotknęła ona największe spółki z Allegro na czele. WIG20 stracił prawie 1,7 proc.

Giełda

GPW: WIG20 poniżej 2000 pkt

WIG20 stracił we wtorek 0,3 proc. i znowu zszedł poniżej okrągłego poziomu 2000 pkt. Inwestorzy giełdowi czekają na impuls do bardziej zdecydowanych działań.

Ekonomia

Best poprawia wyniki

Firma windykacyjna Best w 2020 r. zanotowała 34,3 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku o 76 proc.

Biznes

Kruk ruszył na zakupy

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli windykacyjnej firmy, w I kwartale spółka znacząco zwiększyła swoje nakłady inwestycyjne.

Giełda

GPW idzie w logistykę

GPW kontynuuje proces dywersyfikacji biznesu. Rada nadzorcza giełdy zatwierdziła właśnie przyjętą przez zarząd kolejną inicjatywę strategiczną. Tym razem dotyczy ona projektu...

Biznes

Noble Securities kusi inwestorów

Walka na rynku maklerskim się zaostrza. Noble Securities wyszedł z promocją cenową dla nowych klientów. Prowizja na rynku akcji ma dla nich wynosić 0,19 proc.

Giełda

Udane inwestycje Polaków

Ci, którzy w 2020 r. zainteresowali się giełdą, mieli szansę nieźle na niej zarobić. Średni zysk inwestorów mógł wynieść nawet ponad 70 tys. zł.

Biznes

Papier odchodzi do lamusa

W poniedziałek wchodzi w życie pełna dematerializacja instrumentów finansowych. Od tego dnia akcje w formie papierowej tracą swoją ważność.

Finanse

Maklerów nie należy oceniać po okładce

Dane Komisji Nadzoru Finansowego pokazują, że w 2020 r. branża maklerska znowu poniosła wyraźną stratę na działalności podstawowej. Wiele firm zanotowało jednak najlepszy okres...

Giełda

WIG20 przełamał 2000 pkt

Banki były we wtorek motorem napędowym naszego rynku. WIG20 zyskał 1,5 proc. i był też najmocniejszym indeksem na Starym Kontynencie.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA