fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Giełda

GPW: Start na czerwono

Warszawa wciąż zmaga się z presją podaży. Dzisiejsza sesja odbywa się bez Amerykanów, którzy mają wolne.

Giełda

WIG20 outsiderem w Europie

Warszawa znalazła się we wtorek w ogonie europejskiej stawki. Indeks WIG20 niebezpiecznie zbliżył się do poziomu 2200 pkt. Problemem była także mała aktywność inwestorów.

Giełda

Niedźwiedzie znowu górą

Słabe otwarcie sesji na Wall Street przesądziło o tym, że również główny indeks warszawskiej giełdy zakończył dzień pod kreską. To już czwarty dzień spadków.

Finanse

Zaskakująca zmiana kadrowa w KNF

Ciąg dalszy zmian kadrowych w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Z nadzorem rozstał się Karol Rajewski, który zarządzał pionem prawno – regulacyjnym.

Finanse

GetBack z 1,1 mld zł straty w 2018 r.

Firma windykacyjna GetBack w końcu opublikowała raport finansowy za 2018 r. wraz z opinią audytora. Droga do tego, aby notowania akcji tej firmy na warszawskiej giełdzie zostały...

Giełda

GPW: WIG20 nie zwalnia tempa

WIG20 zaliczył kolejną udaną sesję. We wtorek zyskał ponad 0,7 proc. i był jednym z mocniejszych indeksów na Starym Kontynencie.

Finanse

Kolejna firma foreksowa podpadła nadzorcy

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych firmę JonGroce Limited z siedzibą w Kingstown, która oferuje usługi na rynku forex poprzez stronę internetową...

Finanse

Kruk przejął portfel GetBacku

Wrocławska firma windykacjna Kruk sfinalizowała przejęcie portfela wierzytelności z rynku rumuńskiego, który wcześniej należał do GetBacku. Wartość transakcji wyniosła 37,4 mln zł.

Giełda

Wzrost z dużym niedosytem

WIG20 we wtorek zyskał 0,3 proc. Inwestorzy mogą czuć jednak rozczarowanie. Nasz rynek odstawał bowiem od największych parkietów, a i obroty rozczarowały.

Giełda

Ruszyła akademia GPW Growth

W piątek na GPW zainaugurowano pierwszą edycję akademii GPW Growth, będącej częścią giełdowego programu wspierającego rozwój i transformację spółek z sektora MŚP.

Biznes

KDPW i KIR razem na rzecz blockchain

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Krajowa Izba Rozliczeniowa zawarły porozumienie o strategicznej współpracy, która ma dotyczyć wspierania rozwoju polskiego sektora...

Giełda

Warszawa miło zaskoczyła

WIG20 zyskał we wtorek prawie 0,5 proc. To jeden z najlepszych wyników w Europie. Główne indeksy na Starym Kontynencie mocno bowiem traciły na wartości.

Giełda

Duże nadzieje związane ze strategią

Zatwierdzony przez rząd w tym tygodniu dokument z zadowoleniem został przyjęty przez uczestników rynku kapitałowego. Zgodnie jednak podkreślają oni, że nie można teraz spocząć...

Komentarze

Jeśli nie teraz, to już chyba nigdy

Po latach posuchy pojawia się nadzieja, że nad polskim rynkiem kapitałowym w końcu zaświeci słońce. We wtorek Rada Ministrów wreszcie przyjęła strategię rozwoju rynku kapitałowego.

Giełda

Krzysztof Jajuga w Radzie Giełdy

Do trzech razy sztuka. Akcjonariuszom GPW w końcu udało uzupełnić się skład Rady Giełdy. Przedstawicielem mniejszościowych akcjonariuszy w radzie nadzorczej GPW został prof.

Giełda

Emocji nie zabrakło

WIG20 zakończył czwartkową sesję symboliczną przeceną. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że na rynku nie działo się nic ciekawego.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA