fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Giełda

Byki bez prądu

WIG20 zakończył czwartkową sesję pod kreską. Stracił 0,5 proc. Kulą u nogi dla indeksu były przede wszystkim spółki energetyczne.

Giełda

Podaż zaczyna dociskać

WIG20 w pierwszych minutach handlu zyskiwał na wartości. Radość byków była krótkotrwała. Wydarzeniem dnia jest posiedzenie EBC.

Giełda

Pokaz siły niedźwiedzi

Mocna przecena w Warszawie oraz na innych europejskich rynkach. WIG20 stracił 2,2 proc. Jeszcze gorzej prezentowały się średnie i małe spółki.

Giełda

Najlepsi znowu pobili rynek

W trzecim tygodniu rywalizacji gry giełdowej Parkiet Challenge do zwycięstwa wystarczyło „tylko" 24,11 proc. Znowu największą popularnością wśród graczy cieszyły się papiery...

Giełda

GPW: Start pod kreską

Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie zaczęła się od przeceny. Czy byki będą w stanie wyprowadzić jakąś kontrę?

Ekonomia

GPW: Symboliczny triumf byków

WIG20 zamknął sesję niewielkim plusem. Na początku dnia taki wynik można jednak było brać w ciemno. Mocna przecena XTB pogrążyła natomiast sWIG80.

Finanse

Handel złymi długami zamarł

Pierwsze półrocze, a w szczególności II kwartał, to praktycznie martwy okres, jeśli chodzi o obrót wierzytelnościami. W drugim półroczu banki wystawią portfele na sprzedaż?

Giełda

GPW: Cały dzień na czerwono

WIG20 przez całą wtorkową sesję był pod kreską. Ostatecznie stracił 1,66 proc. Mocno na wartości traciły akcje CD Projekt oraz PKN Orlen. Liderem wzrostów był natomiast Lotos.

Giełda

Wielkie oferty nadzieją rynku

Na rynku wtórnym akcji mamy rekordowe obroty. Zdecydowanie mniej dzieje się na razie na rynku pierwotnym. I to jednak niedługo może się zmienić.

Giełda

GPW: Akcje znów mają wzięcie

WIG20 zyskał we wtorek 1,6 proc. Jego motorem napędowym były banki. Dużo gorzej prezentowały się spółki energetyczne. Potraciły one po 6 proc.

Giełda

Próba sił przy wyborze Rady Giełdy

W poniedziałek odbędzie się walne zgromadzenie GPW podsumowujące 2019 r. W planach także wybór nowej Rady Giełdy. W przeszłości nie była to czysta formalność. Tak może być i teraz.

Biznes

Młode gwiazdy rynku finansowego wybrane

Wielki konkurs „Parkietu" oraz Związku Maklerów i Doradców rozstrzygnięty. Wśród laureatów znaleźli się zarządzający, prezes agencji relacji inwestorskich oraz analityk.

Wiadomości

Imponujący powrót byków

To była gra do jednej bramki. Przez całą wtorkową sesję karty na naszym rynku rozdawał popyt. W ostatecznym rozrachunku WIG20 zyskał aż 3,3 proc., a w ciągu dnia było jeszcze...

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA