fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Giełda

Wzrost z dużym niedosytem

WIG20 we wtorek zyskał 0,3 proc. Inwestorzy mogą czuć jednak rozczarowanie. Nasz rynek odstawał bowiem od największych parkietów, a i obroty rozczarowały.

Giełda

Ruszyła akademia GPW Growth

W piątek na GPW zainaugurowano pierwszą edycję akademii GPW Growth, będącej częścią giełdowego programu wspierającego rozwój i transformację spółek z sektora MŚP.

Biznes

KDPW i KIR razem na rzecz blockchain

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Krajowa Izba Rozliczeniowa zawarły porozumienie o strategicznej współpracy, która ma dotyczyć wspierania rozwoju polskiego sektora...

Giełda

Warszawa miło zaskoczyła

WIG20 zyskał we wtorek prawie 0,5 proc. To jeden z najlepszych wyników w Europie. Główne indeksy na Starym Kontynencie mocno bowiem traciły na wartości.

Giełda

Duże nadzieje związane ze strategią

Zatwierdzony przez rząd w tym tygodniu dokument z zadowoleniem został przyjęty przez uczestników rynku kapitałowego. Zgodnie jednak podkreślają oni, że nie można teraz spocząć...

Komentarze

Jeśli nie teraz, to już chyba nigdy

Po latach posuchy pojawia się nadzieja, że nad polskim rynkiem kapitałowym w końcu zaświeci słońce. We wtorek Rada Ministrów wreszcie przyjęła strategię rozwoju rynku kapitałowego.

Giełda

Krzysztof Jajuga w Radzie Giełdy

Do trzech razy sztuka. Akcjonariuszom GPW w końcu udało uzupełnić się skład Rady Giełdy. Przedstawicielem mniejszościowych akcjonariuszy w radzie nadzorczej GPW został prof.

Giełda

Emocji nie zabrakło

WIG20 zakończył czwartkową sesję symboliczną przeceną. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że na rynku nie działo się nic ciekawego.

Finanse

Kolejne kadrowe roszady w KNF

Maciej Kurzajewski przestaje pełnić funkcję dyrektora departamentu firm inwestycyjnych – ustaliła „Rzeczpospolita”. Mają mu być powierzone jednak nowe obowiązki.

Giełda

Kolejna próba byków

WIG20, tak samo jak wczoraj, dzień zaczął od solidnych wzrostów. Czy tym razem kupującym starczy zapału?

Giełda

Byki bez szans

WIG20 był we wtorek jednym z najsłabszych indeksów na Starym Kontynencie. Stracił 1,7 proc. Wszystko to jednak działo się przy niskiej aktywności inwestorów.

Giełda

Start na minusie

WIG20 rozpoczął wtorkową sesję od przeceny. Dziś przede wszystkim czekamy na powrót Amerykanów do handlu.

Giełda

Fatalna seria przerwana

WIG20 zyskał w czwartek prawie 0,9 proc. Tym samym udało się nie tylko odrobić część strat z środy, ale przerwana została również seria czterech spadkowych dni na GPW.

Giełda

Mogło być dużo gorzej

WIG20 kolejną sesję zakończył pod kreską. Jest jednak nadzieja, że kolejne tygodnie mogą być łaskawsze dla inwestorów na naszym rynku.

Giełda

6 mln zł na rabaty dla brokerów

Do uruchomionego w marcu przez GPW programu wsparcia rozwoju technologii przystąpiło 21 podmiotów. Przyznane im limity rabatowe na razie jednak są wykorzystywane w śladowych...

Giełda

Wracamy do handlu

Po dniu przerwy inwestorzy z Warszawy wracają na parkiet. W jakim stylu nasz rynek zakończy tydzień?

Finanse

Mocna przecena złotego

Optymizm na rynkach trwał krótko. Dzisiaj znowu inwestorzy pozbywają się ryzykownych aktywów. Cierpi na tym nasza waluta.

Giełda

Kolejny indeks na GPW

Warszawska giełda 3 września rozpocznie publikację indeksu WIG – ESG. Ma on być instrumentem bazowym dla funduszu pasywnego zarządzanego przez NN Investment Partners TFI. Nowy...

Giełda

Nad GPW znowu wisi podaż akcji

Przed nami drugi etap zmian w globalnym indeksie rynków rozwijających się MSCI EM. Fundusze pasywne i aktywne mogą sprzedać polskie papiery o łącznej wartości około 800 mln zł.

Giełda

Giełda stawia na dywersyfikację

Warszawska giełda chce jeszcze bardziej uniezależnić się od sytuacji na rynku finansowym. Skłaniają ją do tego spadające przychody z tego segmentu biznesu.

Giełda

Giełda przebija prognozy

42,5 mln zł zysku netto miała w II kwartale GPW. Wynik ten jest lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że operator zarobi około 40 mln zł. Przychody operatora...

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA