fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Biznes

Papier odchodzi do lamusa

W poniedziałek wchodzi w życie pełna dematerializacja instrumentów finansowych. Od tego dnia akcje w formie papierowej tracą swoją ważność.

Finanse

Maklerów nie należy oceniać po okładce

Dane Komisji Nadzoru Finansowego pokazują, że w 2020 r. branża maklerska znowu poniosła wyraźną stratę na działalności podstawowej. Wiele firm zanotowało jednak najlepszy okres...

Giełda

WIG20 przełamał 2000 pkt

Banki były we wtorek motorem napędowym naszego rynku. WIG20 zyskał 1,5 proc. i był też najmocniejszym indeksem na Starym Kontynencie.

Finanse

Zbiórki kuszą brokerów

Coraz prężniej rozwijający się rynek crowdfundingu udziałowego w Polsce kusi kolejne podmioty, w tym domy maklerskie, które do tej pory skupiały się na innych obszarach...

Giełda

Drugi dzień spadków na GPW

WIG20, tak jak większość europejskich indeksów, znalazł się pod presją podaży. Naszemu rynkowi nie pomagała m.in. słaba postawa akcji CD Projekt.

Giełda

Giełda dała, giełda zabrała

Kolor czerwony powrócił na warszawską giełdę. We wtorek świecił on przede wszystkim w gronie największych spółek. WIG20 stracił prawie 2,2 proc. i zjechał poniżej 2000 pkt.

Ekonomia

Best z wyższymi spłatami

83,9 mln zł spłat od dłużników uzyskała w IV kwartale grupa Best. To o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Giełda

Byki wróciły do gry

We wtorek kolor zielony znowu zawitał na GPW. W centrum uwagi były przede wszystkim spółki, które były antybohaterami poniedziałkowych notowań.

Giełda

Byki pokazały moc

WIG20 wyszedł we wtorek ze sporych opresji. Zyskał ostatecznie na wartości 0,6 proc. i to mimo dużej przeceny akcji firmy CD Projekt.

Banki

Bankowcy biją maklerów po kieszeniach

Branża maklerska po słabszych miesiącach w końcu złapała  wiatr w żagle

Kondycja finansowa biur i domów maklerskich wyraźnie się poprawiła. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, co dzieje się w bankach, a to one rozdają karty w grupach kapitałowych.

Giełda

WIG20 kontynuuje marsz na północ

Szaleństwo zakupów na światowych giełdach trwa w najlepsze. Korzysta na tym również WIG20, który zaliczył kolejną wzrostową sesję i zbliża się do kolejnych psychologicznych...

Giełda

GPW: Przerwa we wzrostach

WIG20 złapał lekką zadyszkę. We wtorek indeks ten stracił 0,3 proc. Na razie powodów do niepokoju jednak nie ma. Gwiazdą sesji była Jastrzębska Spółka Węglowa.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA