Jarosław Gowin

Jarosław Gowin: Historia sukcesu ponad podziałami politycznymi

Dla nas – ludzi związanych w ostatnich latach PRL z opozycją demokratyczną – reaktywacja giełdy była wydarzeniem symbolicznym – pisze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Jarosław Gowin: 3 x PL, czyli czas na politykę przemysłową

Katalog działań, które pozwolą rozwinąć polski przemysł, technologie i produkty, powstanie w toku konsultacji ze środowiskiem biznesowym, naukowym i opozycją – pisze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Jarosław Gowin: Konstytucja w czasach zarazy

Wybory można przenieść w czasie, wyłącznie dotykając konstytucji. Inne środki prawne narażają nas na zarzut nieskuteczności – pisze poseł i prezes Porozumienia.

Gowin: Uwolnić naród, uwięzić wirusa, zapobiec biedzie

Były wicepremier apeluje o jak najszybsze uruchomienie drugiej fazy walki z epidemią i przedstawia plan Andrzeja Sośnierza, lekarza, byłego prezesa NFZ i posła Porozumienia.

Uwolnić polską naukę od makulatury

Zgadzam się, że humanistyka powinna być uprawiana przede wszystkim w języku narodowym. Już w tym momencie mogę ujawnić, że pierwszy wykaz wydawnictw monografii naukowych – ten, przeciwko któremu tak głośno protestuje prof. Nowak – będzie się składał w zdecydowanej większości z wydawców polskich, a nie – jak pragnęliby to wmówić środowisku naukowemu krytycy reformy – z wydawców zagranicznych – minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odpowiada na List otwarty.

Czy konstytucja dla nauki zagraża humanistom?

Wyniki polskich badań i analiz, zwłaszcza badań nad kulturą i historią naszego kraju, powinny być zdecydowanie bardziej widoczne dla międzynarodowej społeczności badaczy – pisze wicepremier.

Gowin: Odbudujmy polsko-izraelski dialog

Gdy padło zbyt wiele słów, a górę biorą rozpalone emocje – Polacy i Żydzi powinni wziąć głęboki oddech. I powrócić do dialogu opartego na wzajemnym szacunku, zaufaniu i prawdzie. Nie jesteśmy wrogami, ale partnerami, sojusznikami i przyjaciółmi – pisze wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin: Rewolucja? Październikowa!

Między nauką i biznesem rozciągała się dolina śmierci - pisze wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Prawica chce, żeby Polska pozostała w Unii

Gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RRZECZoPOLITYCE był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

"Kukiz zbyt kanciasty na przystawkę"

Gościem programu Michała Szułdrzyńskiego #RZECZoPolityce był Jarosław Gowin Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego