fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Pietryga

Opinie

Składy sędziowskie pod lupą

Sędziowie SN

Sąd z udziałem sędziów wybranych na wniosek nowej KRS może być w konkretnych sprawach nienależycie obsadzony, a to oznacza, że jego wyroki mogą być podważane. Izba Dyscyplinarna...

Pietryga:

Opinie

Przypadek Sylwii Spurek

Sylwia Spurek

Zachowanie europosłanki dobrze pokazuje, że ekofanatyzm może prowadzić do odhumanizowania postrzegania świata.

Pietryga:

Opinie

Pana nie obsługujemy

Sprawa utajnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa staje się powoli symbolem klęski rewolucji forsowanej przez PiS w sądach.

Pietryga:

Firma

Przedsiębiorca (nie)europejski

O wartościach można mówić długo i namiętnie na nasiadówkach różnych unijnych komisarzy, na wielogodzinnych debatach w Parlamencie Europejskim, kiedy jednak w grę wchodzi...

Pietryga:

Opinie

Temida w wydaniu egzotycznym

Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się w zachodnich mediach do konfliktu wokół sądów, nie po raz pierwszy zachowuje się jak słoń w składzie porcelany.

Pietryga:

Opinie

Jarosław Gowin znów się nie cieszy

Słowa Jarosława Gowina o potrzebie powołania okrągłego stołu w sprawie sądów wpisują się w znaną już postawę tego polityka „głosowałem, chociaż się z tego nie cieszyłem”.

Pietryga:

Opinie

Nowe prawo, stare grzechy

W 2019 roku w legislacji nic się nie poprawiło. Zmian w przepisach było dużo, często wprowadzanych byle jak.

Pietryga:

Opinie

Władza chce stłumić sędziowski bunt

Zamrożona może zostać wszelka poza orzeczniczą aktywność sędziów, choćby potencjalnie związana z krytyką lub występowaniem przeciw decyzjom politycznym.

Pietryga:

Opinie

Oblany test miłości do przedsiębiorcy

O konstytucji biznesu lansowanej jako kopernikański przewrót można mówić długo i namiętnie przy okazji różnych rządowych nasiadówek, forów czy konferencji. Na tym jej...

Pietryga:

Opinie

Tydzień z życia frankowicza

W poniedziałek kurs franka kształtował się na poziomie 3,91 zł, by w piątek lekko wzrosnąć do 3,93 zł. W tym tygodniu opublikowano także raport Federalnego Urzędu...

Tomasz Pietryga:

Opinie

Sądowy wyścig z czasem

Czy Sądowi Najwyższemu uda się zneutralizować działanie Izby Dyscyplinarnej, zanim ta zacznie karać buntujących się sędziów?

Pietryga:

Opinie

Palestra na billboardzie

Umożliwienie adwokatom promowania się poprzez reklamę to wielka niewiadoma. Szansa na upowszechnienie usług prawnych, ale i poważne zagrożenia etyczne.

Pietryga:

Opinie

Niewybuch w Trybunale Konstytucyjnym

Do PiS zaczęło docierać, że delegowanie do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora Jaruzelskiego, to mało przemyślana koncepcja.

Pietryga:

Opinie

Tydzień z życia frankowicza

Na początku tygodnia frank nieco osłabł, by na koniec wrócić do swojego poziomu 3,87 zł i w dalszym ciągu nie widać perspektyw, aby miało się to zmienić.

Opinie

Tydzień z życia frankowicza

Od początku tygodnia kurs franka lekko osłabł i jak fachowo określili analitycy był blisko 3-miesięcznego minimum. W środę płacono za niego - 3,86 zł.

Pietryga:

Opinie

Ślepe strzały w sąd

Odrzucenie protestów wyborczych PiS pokazuje, że czasem lepiej milczeć, niż podważać filary demokracji w Polsce.

Pietryga:

Opinie

Tydzień z życia frankowicza (część 2)

Wyniki wyborów nie miały wpływu na franka, jego kurs przez cały tydzień był stabilny, oscylował wokół 3,90 zł. W poniedziałkowej analizie Maciej Rudke, dziennikarz ekonomiczny...

Opinie

Sprawa Banasia – trzy scenariusze

Marian Banaś

Obecna konstelacja polityczna i utrata większości w Senacie sprawa, że PiS musi podjąć błyskawiczną decyzję w sprawie dalszych losów nowego prezesa NIK Mariana Banasia.

Pietryga:

Konsumenci

Tydzień z życia frankowicza

Pierwszy poniedziałek po wyroku Trybunału w Luksemburgu (z 3 października, syg. C-260/18 ) zaczął się od spadku kursu złotego.

Autorski przegląd wydarzeń Tomasza Pietrygi

Opinie

Czy nabici we franki dobiją sądy

Spory frankowiczów z bankami mogą być największym wyzwaniem dla sądów od czasów transformacji. Sądów, będących w opłakanym stanie, przygniecionych 16 mln spraw, których czas...

Pietryga:
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA