fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Pietryga

Opinie

Rząd musi zajrzeć do domów starców

To smutne, że państwo w ogniu walki z epidemią koronawirusa z taką łatwością zamknęło dostęp do lasów, a nie potrafiło zabezpieczyć przed zarazą ludzi najbardziej narażonych.

Pietryga:

Opinie

Plan B dla szkół niezbędny

Bądźmy szczerzy, dzieci nie wrócą do szkół po 27 marca. Rząd musi pilnie uruchomić alternatywny system edukacji, inaczej uczniowie stracą rok.

Pietryga:

Opinie

Manewry PiS przed Trybunałem

Zamrażając Izbę Dyscyplinarną, Trybunał Sprawiedliwości UE może nie tylko ocalić karierę kilkunastu sędziowskich aktywistów, ale też wkroczyć na nowy teren, jakim jest...

Pietryga:

Opinie

Trybunał w Hadze nie zmieni świata

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze

Otwarcie śledztwa w sprawie zbrodni wojennych dokonanych przez Amerykanów i ich sojuszników w Afganistanie reaktywuje dyskusję o granicach walki z terroryzmem.

Pietryga:

Opinie

Kampania nie sprzyja dialogowi

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sporu kompetencyjnego niczego nie zmieni. Umocni jedynie zasieki władzy politycznej w konflikcie o sądownictwo.

Pietryga:

Opinie

Lekarz z Ukrainy mile widziany

Pomysł ściągania do Polski medyków zza wschodniej granicy wydaje się wart rzeczowej dyskusji, wychodzącej poza korporacyjny interes środowiska lekarskiego.

Pietryga:

Opinie

Listy KRS wciąż pełne tajemnic

Ujawnienie przez portal wpolityce.pl listy nazwisk z poparciem dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa nie ucina kontrowersji wokół tej sprawy.

Pietryga:

Sędziowie i sądy

Warto wspierać forum o sądach

Nie ma szans, aby piątkowe „Forum na rzecz praworządności" załagodziło spór natychmiast. Może to być jednak autoryzowana przez obie strony pokojowa strefa, w której powoli...

Pietryga:

Opinie

Składy sędziowskie pod lupą

Sędziowie SN

Sąd z udziałem sędziów wybranych na wniosek nowej KRS może być w konkretnych sprawach nienależycie obsadzony, a to oznacza, że jego wyroki mogą być podważane. Izba Dyscyplinarna...

Pietryga:

Opinie

Przypadek Sylwii Spurek

Sylwia Spurek

Zachowanie europosłanki dobrze pokazuje, że ekofanatyzm może prowadzić do odhumanizowania postrzegania świata.

Pietryga:

Opinie

Pana nie obsługujemy

Sprawa utajnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa staje się powoli symbolem klęski rewolucji forsowanej przez PiS w sądach.

Pietryga:

Firma

Przedsiębiorca (nie)europejski

O wartościach można mówić długo i namiętnie na nasiadówkach różnych unijnych komisarzy, na wielogodzinnych debatach w Parlamencie Europejskim, kiedy jednak w grę wchodzi...

Pietryga:

Opinie

Temida w wydaniu egzotycznym

Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się w zachodnich mediach do konfliktu wokół sądów, nie po raz pierwszy zachowuje się jak słoń w składzie porcelany.

Pietryga:

Opinie

Jarosław Gowin znów się nie cieszy

Słowa Jarosława Gowina o potrzebie powołania okrągłego stołu w sprawie sądów wpisują się w znaną już postawę tego polityka „głosowałem, chociaż się z tego nie cieszyłem”.

Pietryga:

Opinie

Nowe prawo, stare grzechy

W 2019 roku w legislacji nic się nie poprawiło. Zmian w przepisach było dużo, często wprowadzanych byle jak.

Pietryga:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA