fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tomasz Pietryga

Opinie

Rozterki antysystemowców

Wcale nie jest takie pewne, że wyborcy Szymona Hołowni entuzjastycznie udzielą poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, a Krzysztofa Bosaka – Andrzejowi Dudzie.

Pietryga:

Opinie

Eldorado w gąszczu wątpliwości

Bardzo dobrze, że Bruksela przygotowała raport z działania rozporządzenia o ochronie danych osobowych (tzw. RODO). Ta praktyka powinna być stosowana i w Polsce, by upewniać się,...

Pietryga:

Opinie

Legenda o dwóch korporacjach

Z planami fuzji zawodu adwokata i radcy jest jak z potworem z Loch Ness. Od czasu do czasu wychyli głowę i rozpali emocje prawników, po czym znika w otchłani.

Pietryga:

Opinie

Uspokoić lokatorów, ocalić wolny rynek

Najem apartamentów wakacyjnych nie może się odbywać kosztem spokoju społeczności lokalnych. Parlamentowi, jeśli zdecyduje się uregulować tę kwestię, nie będzie łatwo uwzględnić...

Pietryga:

Opinie

Technologia dobrą szczepionką

Postcovidowy świat nie będzie taki sam. Silniejsi i lepsi wyjdą z niego ci, którzy dostosują się do nowej sytuacji. To już się dzieje.

Pietryga: Technologia dobrą szczepionką

Opinie

Sumienie równie ważne jak kodeks karny

Ksiądz pedofil przestaje być duchownym, a staje się przestępcą, który rażąco naruszył zasady prawne i moralne. Kościół musi zerwać z polityką "wstydu", która chroni sprawców.

Pietryga:

Opinie

Pierwsza Prezes na polu minowym

Małgorzata Manowska

Małgorzata Manowska musi się w pierwszej kolejności uwiarygodnić przed środowiskiem sędziowskim, udowadniając, że zasługuje na rolę pierwszej prezes najważniejszego sądu w Polsce.

Pietryga:

Opinie

Życie w permanentnym konflikcie

Sąd Najwyższy

W wyborczym sporze o pierwszego prezesa SN nie idzie o regulaminowe niedoróbki, ale o to, jaki będzie Sąd Najwyższy w przyszłości. Jak setka sędziów skonfliktowanych,...

Pietryga:

Opinie

Ślepym pozwem w fake newsa

Prawo powinno ułatwić ściganie twórców kłamliwych informacji, które demolują życie społeczne i nie mają nic wspólnego z wolnością słowa.

Pietryga:

Opinie

Prezes SN nie wywiesiła białej flagi

Małgorzata Gersdorf

Sąd Najwyższy nie może pójść drogą Trybunału Konstytucyjnego, stając się instytucją sprzężoną z władzą polityczną. A pokusa i oczekiwania są tu podobne.

Pietryga:

Opinie

Smoleńsk: podstawa prawna niezgody

Nawet gdyby w Polsce nie było epidemii - rocznica smoleńska nie wywołałaby tak dużych społecznych emocji, jak jeszcze kilka lat temu. Ten rozdział wydaje się już zamknięty.

Pietryga:

Opinie

Rząd musi zajrzeć do domów opieki

To smutne, że państwo w ogniu walki z epidemią koronawirusa z taką łatwością zamknęło dostęp do lasów, a nie potrafiło zabezpieczyć przed zarazą ludzi najbardziej narażonych.

Pietryga:

Opinie

Plan B dla szkół niezbędny

Bądźmy szczerzy, dzieci nie wrócą do szkół po 27 marca. Rząd musi pilnie uruchomić alternatywny system edukacji, inaczej uczniowie stracą rok.

Pietryga:

Opinie

Manewry PiS przed Trybunałem

Zamrażając Izbę Dyscyplinarną, Trybunał Sprawiedliwości UE może nie tylko ocalić karierę kilkunastu sędziowskich aktywistów, ale też wkroczyć na nowy teren, jakim jest...

Pietryga:

Opinie

Trybunał w Hadze nie zmieni świata

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze

Otwarcie śledztwa w sprawie zbrodni wojennych dokonanych przez Amerykanów i ich sojuszników w Afganistanie reaktywuje dyskusję o granicach walki z terroryzmem.

Pietryga:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA