Marek Hajkowski

Wraca Turniej Barbórkowy z gwiazdami podnoszenia ciężarów

18 listopada w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 4 w Polkowicach odbędzie się 45. Turniej Barbórkowy w podnoszeniu ciężarów. To w naszym kraju jedno z najważniejszych wydarzeń dla tej dyscypliny sportu. Początek o 17.00.

Polacy walczą o Paryż. Sytuacja jest bardzo trudna

Kwalifikacje olimpijskie w podnoszeniu ciężarów wychodzą na ostatnią prostą. Polacy o wyjazd do Paryża będą mogli powalczyć w przyszłym roku jedynie na dwóch imprezach, a sytuacja jest trudna.

Polska chce zorganizować mistrzostwa Europy

Polska może zorganizować kolejną wielką imprezę - tym razem chodzi o mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Decyzja zapadnie na początku przyszłego roku.

Powrót selekcjonera. Patryk Rombel ma nowy klub

Były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Patryk Rombel zmienił wizerunek i znalazł nową pracę. Teraz ma zażegnać kryzys w Enerdze Wybrzeżu Gdańsk.

Miasta pamiętają o szczypiorniaku. Wsparcie piłki ręcznej przez samorządy

Chociaż piłka ręczna nie należy w Polsce do najbardziej medialnych dyscyplin, wspieranie szczypiorniaka przez samorządy jest w zasadzie na porządku dziennym. Szczególnie jeśli chodzi o rozgrywki mężczyzn.

Skąd kluby Superligi mają niemałe pieniądze na światowej klasy graczy

Budżety zdecydowanej większości klubów Superligi, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, opierają się na pieniądzach publicznych, ale wiele dotowanych jest również z innych źródeł.