Anna Cieślak

Frankowicze wygrali z bankami w TSUE

Trybunał w Luksemburgu wydał wyrok, który frankowiczom daje mocne wsparcie w sporach, które toczą z bankami. Te poniosą koszty, w związku ze sporami z posiadaczami kredytów frankowych, szacowane na 100 mld zł.

"Polski Ład" PIS. Podatki i płace

PiS obiecuje 30 tys. kwoty wolnej od podatku, ale wyższe daniny mają zapłacić m.in. samozatrudnieni i zarabiający ponad 11 tys. zł na miesiąc.

Adam Struzik: PiS chce stworzyć nowe biedne województwo

Pomysł podziału Mazowsza to czysta polityka i gra o władzę – ocenia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Podział Mazowsza: zmiana granic nie przyspieszy rozwoju

Peryferyjna część Mazowsza wcale nie jest zachwycona pomysłem oddzielenia od bogatej Warszawy. Bo nie wiadomo, czy na tym zyska czy straci.

Buspasy w miastach coraz dłuższe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ruchu drogowym uprzywilejowane będą także samochody osobowe z większą liczbą pasażerów. W wielu miastach wciąż nie ma jednak buspasów.

Samorządowcy po wyborach: sukces mimo przegranej

Choć wielu lokalnych włodarzy opowiedziało się po stronie opozycji, wybory parlamentarne wygrała partia rządząca.

Prezydent Sopotu: Myślimy o przyszłym pokoleniu

Sopot to czyste środowisko, kultura i zrównoważona turystyka. To napędza nasz rozwój dziś i na jutro – deklaruje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, zwycięzca Rankingu Samorządów 2019 w kategorii miast na prawach powiatu.

Pomysły rządu uderzają w budżety samorządów

Mniejsze dochody z PIT, skokowy wzrost płacy minimalnej, wyższe wydatki na oświatę - lokalne budżety poniosą koszty decyzji zapadających w Warszawie.