Janusz Pindera

Janusz Pindera

Wielki znawca boksu

Dyskwalifikacja, nie nokaut

Zagrożenie, że na igrzyskach w Los Angeles (2028) nie zobaczymy boksu, jest realne. Mówią o tym głośno obie strony: MKOl i federacja IBA.

Szermierze w Teatrze Polskim

100-lecie powstania Polskiego Związku Szermierczego to piękny jubileusz. Kulminacyjnym punktem uroczystych obchodów tego święta będzie Gala Jubileuszowa, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Skok na bank, czyli trylogia w pigułce

Trzecia walka Saula Alvareza z Giennadijem Gołowkinem nie przyniosła sensacyjnego rozstrzygnięcia. Broniący wszystkich mistrzowskich pasów w wadze superśredniej Meksykanin wygrał pewnie.

Alvarez - Gołowkin: trylogia z mistrzami z dwóch światów

Stawką sobotniej trzeciej walki Saula Alvareza z Giennadijem Gołowkinem w Las Vegas będą wszystkie mistrzowskie pasy w wadze superśredniej i miliony dolarów. Faworytem jest Meksykanin.

Wielkie dni Ołeksandra Usyka

W boksie największe emocje budziły zawsze walki w wadze ciężkiej. Każda epoka miała swych bohaterów, ich pojedynki przechodziły do historii nie tylko sportowej, opisywali je wielcy ludzie pióra, tacy jak Jack London czy Norman Mailer. Dziś swoje wielkie dni przeżywa ukraiński pięściarz Ołeksandr Usyk.

Usyk znów wygrał z Joshuą. Zwycięstwo ku pokrzepieniu serc

Ołeksandr Usyk ponownie wygrał z Anthonym Joshuą i obronił mistrzowskie tytuły w wadze ciężkiej. Walka była znakomita, a zwycięstwo Usyka zasłużone.

Wsparcie dla Usyka z pierwszej linii frontu

Gdy Anthony Joshua mówi, że w rewanżu idzie po nokaut, Ołeksandr Usyk tylko się uśmiecha. Najważniejsza walka tego roku, już w sobotę.

Ołeksandr Usyk będzie walczył w ringu dla ojczyzny

Sobotni, rewanżowy pojedynek Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą to jedna z najważniejszych walk roku. Stawką są trzy mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej należące do Ukraińca.

Porażka Adama Kownackiego. Polski bokser nie chce kończyć kariery

Adam Kownacki przegrał w Nowym Jorku z Turkiem Ali Erenem Demirezenem, ale nie kończy kariery. Chce odejść zwycięski.

Adam Kownacki chce wszystkim pokazać, że wrócił

Dla Adama Kownackiego sobotnia walka w Nowym Jorku z Turkiem Ali Erenem Demirezenem to być albo nie być. Musi ją wygrać.