Janusz Pindera

Janusz Pindera

Współpracownik działu Sport

Wielki znawca boksu

Ołeksandr Usyk na tronie. Jego siłą jest serce

Ołeksandr Usyk pokonał w Rijadzie Tysona Fury’ego i z czterema pasami w wadze ciężkiej przechodzi do historii.

Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem. Wygrany bierze wszystko

Tyson Fury w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego zmierzy się w Rijadzie z Ołeksandrem Usykiem, a stawką pojedynku będą cztery pasy mistrzowskie.

Wiosna, jakiej na zawodowym ringu nie było. Już niedługo starcie Ołeksandr Usyk - Tyson Fury

Najpierw kolejne zwycięstwo odniósł arcymistrz Saul Alvarez, dwa dni później ponownie przez nokaut wygrał superczempion Naoya Inoue, a za chwilę o koronę w wadze ciężkiej bić się będą Tyson Fury i Ołeksandr Usyk.

Boks. Polskie pięściarki wywalczyły kwalifikacje olimpijskie

Trzy kwalifikacje olimpijskie dla polskich pięściarek w Busto Arsizio to powód do dumy dla nich samych i trenera kadry, Tomasza Dylaka. Za dwa miesiące w Bangkoku może być jeszcze lepiej.

Anthony Joshua nokautuje jak dawniej. Kto następnym rywalem?

34-letni Brytyjczyk znów jest na ustach wszystkich. Styl, w jakim rozprawił się w Rijadzie z Francisem Ngannou, byłym mistrzem UFC, był brutalny, a zarazem porywający.

Walka Joshua – Ngannou. Miliony na ringu w Rijadzie

Choć stawką piątkowej walki Anthony Joshua – Francis Ngannou nie będą mistrzowskie pasy, pięściarze zarobią fortunę. Joshua, jak podaje „Forbes”, ma zagwarantowane 50 mln dol., Ngannou – ponad 20 mln.

Walka Fury - Usyk. Czekając na cud i szczęście

Zamiast wspaniałej walki, o której mówi cały świat, mamy kolejne rozczarowanie. Kontuzja Tysona Fury na ostatniej prostej przygotowań do starcia z Ołeksandrem Usykiem znów każe uzbroić się w cierpliwość. Do 18 maja, to nowa data. Oby szczęśliwa.

Inoue, Crawford, Usyk: giganci ringu

Zawodowy boks finiszował w tym roku jak nigdy. 23 grudnia odbyła się wielka gala w Rijadzie, a trzy dni później w Tokio Japończyk Naoya Inoue znokautował Filipińczyka Marlona Tapalesa i objął władzę absolutną w kategorii superkoguciej.

Polacy z fantazją bili każdego, kto stanął im na drodze. Byli śmietanką boksu

Każdy z naszych wielkich mistrzów był inny, niepowtarzalny. Polacy z fantazją bili każdego, kto stanął na ich drodze, a później grali w filmach Andrzeja Wajdy, Filipa Bajona czy Marka Piwowskiego, kończyli wyższe studia. Byli śmietanką boksu.

Janusz Pindera: Porażka Mateusza Masternaka oraz ból jak nóż wbity w serce

Mateusz Masternak nie zdobył mistrzowskiego pasa, bo ból żeber był tak duży, że nie wyszedł do ósmej rundy z Chrisem Billamem Smithem.