Janusz Pindera

Janusz Pindera

Wielki znawca boksu

Balski - Babić: będzie bitwa w Londynie

Stawką sobotniej walki Adama Balskiego z Chorwatem Alenem Babiciem w Londynie jest srebrny pas organizacji WBC w wadze bridger (101,6 kg). Zwycięzca bić się będzie o tytuł światowy.

Janusz Pindera: Dmitrij Biwoł - mistrz skuteczny i elegancki

Dmitrij Biwoł, który pokonał Saula Alvareza, to pięściarz, który znakomicie kontroluje dystans, wciąga w pułapki, kontruje lub wyprzedza atak rywala. Trudno zrozumieć, że nie wszyscy to doceniają.

Dmitrij Biwoł pokonał Canelo Alvareza. Królowie też przegrywają

Dmitrij Biwoł pokonał w Las Vegas Saula Canelo Alvareza i zachował mistrzowski pas WBA w wadze półciężkiej. Przegrana Meksykanina dla wielu była szokiem.

Być wielkim, jak polski szermierz

Brylowali na światowych planszach przez lata. Wygrywali największe turnieje, przywozili medale z mistrzowskich imprez, nie schodzili z olimpijskiego podium.

Alvarez-Biwoł: wszystko na sprzedaż

Saul Canelo Alvarez wciąż szuka wyzwań, ale są wątpliwości, czy jego sobotnia walka w Las Vegas z Rosjaninem Dmitrijem Biwołem powinna się odbyć.

Gala w Nowym Jorku. Powrót znad przepaści Katie Taylor

Katie Taylor pokonała Amandę Serrano i zachowała cztery mistrzowskie pasy w wadze lekkiej. Była to największa walka w historii zawodowego kobiecego boksu.

Taylor vs Serrano. O takiej walce marzyły od dziecka

Sobotni pojedynek Katie Taylor z Amandą Serrano w Nowym Jorku reklamowany jest jako największy w historii kobiecego boksu. Nie ma w tym przesady.

Dobrze ukryta bomba

Tyson Fury znokautował na Wembley Dilliana Whyte’a, broniąc tytułu WBC w wadze ciężkiej. „Król Cyganów” zapowiada zakończenie kariery. Walkę na żywo obejrzało 94 tys. ludzi.

Tyson Fury vs Dillian Whyte. Ludzie po przejściach

94 tysiące ludzi na Wembley obejrzy sobotnią walkę mistrza świata wagi ciężkiej Tysona Fury’ego z Dillianem Whyte’em. To rekord Wysp Brytyjskich.

Gołowkin wygrał z Muratą. Mocna kontra w dziewiątej rundzie

Giennadij Gołowkin znokautował w Saitamie Japończyka Ryotę Muratę i jego trzecia walka z Saulem Alvarezem jest całkiem realna.