Janusz Pindera

Janusz Pindera

Wielki znawca boksu

Fury, Usyk, Whyte - nudy w królewskiej kategorii nie będzie

Jeszcze nie umilkły echa fascynującej, ringowej wojny w Las Vegas, w której Tyson Fury znokautował Deontaya Wildera, a eksperci już zastanawiają się: kto kolejną ofiarą „Króla Cyganów".

Koniec trylogii. Tyson Fury nadal królem

Anglik znów pokonał w Las Vegas Amerykanina Deontaya Wildera, tym razem nokautując go w 11. rundzie.

Walka Fury - Wilder. Na polu minowym

Trzecia walka Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem w sobotę. Fury broni tytułu mistrza świata WBC, który odebrał Wilderowi w lutym ubiegłego roku.

Skandal na igrzyskach. Bezlitosny dla olimpijskiego boksu raport McLarena

Raport profesora Richarda McLarena nie pozostawia wątpliwości. Podczas igrzysk w Rio ustawiano wyniki walk. Olimpijska przyszłość boksu jest zagrożona.

Kozacka dusza Ołeksandra Usyka

Zawodowy boks ma nowego bohatera. To 34-letni Ołeksandr Usyk, który pokonał w Londynie Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę, posiadacza trzech mistrzowskich pasów w wadze ciężkiej. Wydawało się, że w świecie olbrzymów Ukrainiec nie ma czego szukać, ale on miał w tej sprawie inne zdanie i postawił na swoim.

Ołeksandr Usyk, prawdziwy kozak z Ukrainy

Waga ciężka ma nowego bohatera, 34-letniego Ukraińca Ołeksandra Usyka, który odebrał w Londynie trzy mistrzowskie pasy Anthony'emu Joshui.

Anthony Joshua vs. Ołeksandr Usyk. Patent na olbrzyma

Ołeksandr Usyk pokonał w Londynie na punkty Anthony'ego Joshuę i odebrał mu trzy mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej.

Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk. Rozmiar ma znaczenie

Sobotnia walka Anthony'ego Joshui z Oleksandrem Usykiem w Londynie, o trzy mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej należące do Anglika, budzi ogromne zainteresowanie. Jej wynik wcale nie jest oczywisty.

Bosek o siatkarzach: Nie mamy zespołu, gdy pojawiają się kłopoty

Złoty medalista olimpijski z roku 1976 i mistrz świata 1974 Ryszard Bosek o mistrzostwach Europy i przyszłości reprezentacji Polski.

Michał Mieszko Gogol: Radość przechodzi w jakość

Drugi trener siatkarzy Michał Mieszko Gogol o rywalach Polaków w grze o medale mistrzostw Europy. Półfinał ze Słowenią w sobotę w Katowicach.