Michał Kobosko

Michał Kobosko, Anton Hofreiter: Polska i Niemcy. Wspólnie dla Europy

Dla zapewnienia pokoju i demokracji pilnie potrzebna jest ścisła współpraca niemiecko-polska – apelują szefowie komisji ds. UE w Sejmie i Bundestagu.

Michał Kobosko: Opozycja zakiwała się w sprawie Funduszu Odbudowy

Opozycja zakiwała się w sprawie głosowania nad ratyfikacją funduszu unijnego. My na sprawę patrzymy w szerszej i dłuższej perspektywie - pisze szef Polski 2050.

Michał Kobosko: Państwo z tektury

Opozycja daje się wodzić PiS za nos. Musimy przygotować się na Polskę po Covidzie, recesji i rządach PiS.

Kobosko: Trójmorze i co dalej?

Wspólne projekty infrastrukturalne w Europie Środkowej powinny być w UE traktowane priorytetowo, ale powinniśmy też zainteresować nimi inwestorów z USA – pisze dyrektor polskiego biura Atlantic Council.

Michał Kobosko: Koncepcja Trójmorza ma sens

W powracającej od kilku miesięcy dyskusji nad projektem łączącym państwa leżące między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym warto oddzielić fakty od mitów. Szczególnie dotyczących roli Polski w tej regionalnej inicjatywie – pisze ekspert.

Kobosko: Świat się kręci coraz szybciej

Wyścig prezydencki w USA to wybór między rzeczywistością przewidywalną, choć nudną, a rzuceniem się głową w dół do basenu o nieznanej głębi – pisze szef polskiego biura w Atlantic Council.

Michał Kobosko: Wojna Putina

Rosyjska machina wojenna jest rozpędzona, słychać choćby o planach zakupu wartych majątek lotniskowców. Rosyjska machina propagandowa działa lepiej niż za czasów dzienników „Prawda” i „Izwiestia” – zauważa publicysta.